Festival Lodenica bude trojdňový, presunuli ho do Červeníka

Na podujatí vystúpia Olympic, Pavel Lohonka Žalman, Bukasový masív, Rangers Plavci, Allan Mikušek, Piknik Michal Tučný, rockeri Horkýže Slíže, Kandráčovci, Arzén, Kamelot, Cigánski Diabli a mnohí ďalší. Lodenica sa bude konať 25. až 27. augusta 2022 v Červeníku.

„Nielen covid nám zasiahol do organizácie, ale aj veľa dôvodov s umiestnením či vrátením sa do areálu autokempu v Piešťanoch. Verte, že aj my by sme boli najradšej v Piešťanoch, no žiaľ toto nevieme ovplyvniť. Jednoducho sa to už roky nedarí zabezpečiť. Takže namiesto výčitiek, by sme skôr privítali pomoc,“ vysvetľuje dramaturg Lodenice František Grebeči.

Obec Červeník sa nachádza 10 kilometrov od Piešťan a 15 kilometrov od Trnavy. Organizátori pripravili pestrý program. Nebudú chýbať country a western scénky Detskej farmy Humanita pod vedením Bertrama Betáka.

„Ako obvykle sa nám predstavia od pesničkárov, cez folk, trampskú muziku, country muziku, ľudovú muziku, vlastne od cimbalu až po rock. Nielen my sme vyrástli, ale aj naše deti, preto sme pripravili široký záber cez takmer všetky žánre muziky. Lodenica je rodinný festival a skladba programu je pre všetkých členov rodiny. Od tých v detských kočíkoch až po dedkov a babičky. Veľa z tých mladých má pôvod na Lodenici, či už v kempe alebo pod stanom,“ pozýva fanúšikov Lodenice František Grebeči.

Vo štvrtok sa môžu návštevníci podujatia tešiť na skupiny Alternatíva band, Prospektori, Grajciar, Piknik Spomienka na Michala Tučného, Rangers Plavci a Pacipacifik. V piatok odštartuje program kapela Bullets, pokračovať budú Ľubomír Konečný, Bukasový masív, Kandráčovci, Pavel Lohonka Žalman, Vojtěch Nedvěd s kapelou, Olympic a Ščamba. Posledný deň festivalu začne Peter Janku a DPH, Futurelove Sibanda trio Zimbabwe, Ivan Čeredejev a IC Band, Neznámi, Ploštín Punk, Cigánski Diabli a Ľubo Virág, COP, Allan Mikušek a AM Band, Kamelot, Arzén a Horkýže Slíže.

Text a foto: Tlačová správa – Festival Lodenica