Dom umenia bude bez návštevníkov ešte niekoľko mesiacov

Ľudia, ktorí si kúpili vstupenky v pokladni Dome umenia, ich budú môcť vrátiť 20. až 24. apríla. Kvôli pandémii nového koronavírusu sú všetky kultúrne podujatia zrušené, 65. music festival Piešťany plánujú presunúť na jeseň.

V máji ani v júni sa tradičné veľké podujatia, vďaka ktorým sú Piešťany známe, konať určite nebudú. Radnica zrušila Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny, v pôvodnom termíne sa neuskutoční Festival letectva, Piešťanské Zlaté stuhy organizátori presunuli na rok 2021.

„Od marca do júla 2020 sme boli nútení v rámci tejto zložitej situácie zrušiť asi 60 podujatí, vrátane 65. music festivalu Piešťany, ktorý by sme radi zrealizovali v jesenných mesiacoch, ak nám to situácia dovolí,“ oznámila riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová.

Dodala, že všetky priestory Domu umenia prešli dezinfekciou. Obdobie bez návštevníkov využívajú aj na opravu a údržbu techniky. V najbližších dňoch bude dokončené schodisko.

„Napriek tomu, že sú tieto dni pre nás smutné, máme radosť z prác, ktoré finišujú pri rekonštrukcii hlavného schodiska. Dokončenie prác by malo byť zrealizované do polovice apríla. Veríme, že táto dlho očakávaná oprava v budúcnosti prinesie obohatenie činnosti v dramaturgickom pláne Domu umenia,“ pokračovala riaditeľka s tým, že v budúcnosti by sa mohli niektoré podujatia uskutočniť práve na vynovenom schodisku.

Text a foto: Martin Palkovič