Dolná Krupá opäť v tónoch Beethovena

Pohodlne sa usaďte a nechajte sa unášať vo víre nádherných tónov, ktoré pohladia každý kúsok duše a potešia nejedného milovníka komornej hudby. Park kaštieľa v Dolnej Krupej sa už 10. septembra rozozvučí nádhernými skladbami Ludwiga van Beethovena, Johannesa Brahmsa a Valentina Silvestrova na podujatí Rozárium hudby.

Tam, kde sa zrodila Beethovenova láska, ožíva opäť po roku jeho výnimočná hudba. Husle, viola, violončelo a klavír v podaní špičkových interpretov predznamenávajú výnimočný hudobný zážitok. Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj v spolupráci s partnermi projektu prináša druhý ročník podujatia, ktoré spája výnimočný hudobný zážitok s objavovaním skrytých príbehov a miest Trnavského kraja.

Koncert klasickej hudby v interpretácii komorného orchestra Convergence Players pod vedením vo Švajčiarsku pôsobiaceho huslistu Igora Karška prinesie do Dolnej Krupej vášnivú a virtuóznu Violončelovú sonátu A dur Ludwiga van Beethovena, romantické Sexteto G dur jeho obdivovateľa a nasledovníka Johannesa Brahmsa a modlitbu, meditáciu od súčasného ukrajinského skladateľa Valentina Silvestrova (1937). Ako sólista sa v orchestrálnej úprave Beethovenovho diela predstaví popredný slovenský violončelista Jozef Lupták. Špeciálnym hosťom večera bude Robert Roth, ktorý prečíta výber z Beethovenových listov.

Obec Dolná Krupá je skvostným miestom konania koncertu. Dominantou obce je klasicistický kaštieľ s rozľahlým parkom, v ktorom mal pobývať aj významný umelec Ludwig van Beethoven. Hlavnou myšlienkou podujatia je priniesť kvalitnú komornú hudbu v prevedení slovenských interpretov na miesto, ktoré dýcha atmosférou príbehov a legiend.

“Práve Ludwig van Beethoven a jeho príbeh lásky, ktorý ho spája s Dolnou Krupou bol inšpiráciou pre vytvorenie tohto podujatia. Tento rok prinášame pre umocnenie zážitku z tohto charizmatického miesta novinku. Kvalitný hudobný program obsadený výraznými umeleckými osobnosťami dopĺňame aj o ďalšie zážitky. V spolupráci s našimi partnermi sme pripravili komentované prehliadky areálu kaštieľa, návštevu Medolanie spojenú s ochutnávkou medoviny, ako aj prechádzku po Rozáriu Márie Henriety Chotekovej s majstrom medovinárom,” uvádza Agáta Mikulová, riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Text a foto: Tlačová správa – KOCR Trnavský kraj