22.03.2015 # 21:35 # 21:35

Divadlo Dino vzdá hold Helenke Moravanskej

Od februára našlo Divadlo Dino svoje nové pôsobisko v Dome umenia. A práve tam súbor pripravuje obnovenú premiéru komédie Františka Reháka Horí ohník, horí, ktorá sa uskutoční v sobotu 28. marca.

Divadlo chce týmto predstavením vzdať hold svojej milovanej členke Helenke Moravanskej, ktorá nás navždy opustila v marci minulého roka.

Predstavenie Horí ohník, horí sleduje príbeh dobrovoľného hasičského zboru, ktorý na dedine čelí nielen hrozbám klasických požiarov, ale hlavne hrozbám požiarov vo vzťahoch k rodinám, manželkám, či priateľkám. Ako to už na dedine, a nielen tam býva, chlapi v zbore väčšmi hasia smäd ako požiar, a z toho pramení veľa humorných až komických situácií.

Dino rozšírilo svoje rady o niekoľko nových členov, ktorí svojim nadšením a invenciou do súboru viac ako zapadli. Za všetkých možno spomenúť talentovaného Martina Škodu, ktorý je tiež členom Radošinského naivného divadla. Takže na novej domácej scéne v Dome umenia a s novými posilami sa divadelníci už veľmi tešia na stretnutie s divákmi, na tvárach ktorých by chceli zapáliť nejeden oheň smiechu.


Srdečne Vás pozývame poslednú marcovú sobotu prežiť príjemný a úsmevný večer, skrátka taký, po ktorom budete aspoň o trošku veselší a šťastnejší. Nič viac si s dovolením ani nemôžeme želať.


Divadlo Dino vzniklo v roku 1999 v Hornej Strede. Odvtedy uviedlo osem celovečerných titulov, s ktorými pobavilo divákov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Mnohé z týchto predstavení získali ocenenia z domácich festivalov ako Kremnické gagy, Palárikova Raková v Čadci či Festival Aničky Jurkovičovej v Novom Meste nad Váhom.

Jednu scénku z predstavenia Horí ohník, horí si môžete pozrieť už teraz:

Text a foto: Divadlo Dino/Dom umenia

X