Daruj Vianoce: Voľný bazár pre každého potrvá týždeň

Túto nedeľu, 25. novembra, sa uskutoční druhý ročník zbierky oblečenia, obuvi, hračiek, školských, domácich či športových potrieb, ako aj drogérie, kníh a posteľnej bielizne pod názvom Daruj Vianoce. Pripravujú ho piešťanskí stredoškoláci pod hlavičkou občianskeho združenia Úsmev pre druhých.

„Zorganizovať ju tento rok znova sme sa rozhodli preto, lebo sme na vlastné oči videli, aká bola minulý rok úspešná a pomohla ľuďom okolo nás,“ povedal jeden z dvanástich mladých iniciátorov akcie Vincent Petruška.

Zber vecí prebehne v nedeľu pred kostolmi sv. Štefana po omši o 9:00, kostolom Cyrila a Metoda o 10:30, a jezuitskou kaplnkou o 11.00 h.

Z vecí sa následne od pondelka vytvorí voľný bazár v Dennom centre Svornosť na Vážskej ulici 4 v Piešťanoch, ktorý bude otvorený pre každého denne medzi 10.00 a 18.00 h až do 2. decembra.

„Bolo krásne vidieť radosť v očiach ľudí, ktorých sme obdarovali, ale aj v očiach ľudí, ktorí veci pred rokom nosili,“ vyjadrila svoje pocity Lucia Hrebíková, ktorá navštevuje miestne gymnázium.

„Tento rok plánujeme zbierku pre ešte väčšie množstvo dospelých a detí. Oblečenie, hračky i iné veci ľudia môžu nosiť nielen do kostolov, ale aj do Denného centra Svornosť, kde si hocikto môže prísť vziať čo potrebuje, alebo naopak, niečím prispieť do zbierky,“ dodáva.

Podľa slov a hesla organizátorov má totiž každý z nás doma veci, ktoré sú na jednej strane kvalitné, no počas celého roka takmer nepoužívané. Na inom mieste však môžu nájsť svoje využitie.

Potešiť niektoré rodiny môžete nákupom drogérie, školských potrieb či napríklad posteľnej bielizne. Akciu môžete podporiť i finančne zaslaním sumy na účet občianskeho združenia s poznámkou Daruj Vianoce, ktorý nájdete na webovej stránke združenia. Suma poputuje rodinám v núdzi.

Všetky veci zo zbierky nájdu svoje využitie. Tie, ktoré zostanú aj po nedeli, budú rozdané do rôznych zariadení po celom kraji.

„Veríme, že tento rok bude zbierka ešte väčšia, zapojí sa čo najväčší počet ľudí. Snáď si tam každý nájde, čo potrebuje a ušetrené peniaze použijú ľudia na pomoc iným či iné aktivity,“ uzatvára Lucia.

Udalosť Daruj Vianoce nájdete aj na Facebooku.

Text: Miro Béreš