23.03.2015 # 22:18 # 22:18

Brehy Váhu a Sĺňavy čistili študenti aj dobrovoľníci

Inzercia

Voda do Piešťan opäť naplavila množstvo odpadkov, ale za časť znečistenia môžu aj domáci. Do každoročného upratovania sa počas uplynulého maturitného týždňa zapojili stovky študentov, v sobotu 21. marca sa k nim pridali aj dobrovoľníci.

Asi dvadsať sa ich stretlo u Dina a vďaka nim zmizol neporiadok v úseku medzi Lodenicou a Kubánovou važinou. Odpadky pozbierali a lístie pohrabali, aby bol frekventovaný úsek cyklotrasy okolo Sĺňavy aj tento rok atraktívny pre všetkých.

Podľa Michala Fialu, jedného z organizátorov jarného upratovania Piešťan, vyzbierali 35 vriec. V ich práci v pondelok pokračovali deti zo základnej školy v Moravanoch nad Váhom, ktoré vyčistili úsek smerom k hati.

V uplynulom týždni, ktorý bol na stredných školách maturitný, sa do upratovania zapojili aj študenti Strednej odbornej školy záhradníckej, elektrotechnickej priemyslovky, hotelovej akadémie a gymnázia. Vďaka nim sú čistejšie aj ďalšie časti mesta – napríklad okolie zimného štadióna, polikliniky, Kauflandu, ale aj Malá vrbina, Červená veža a Lodenica.

Akciu organizuje Mesto Piešťany v spolupráci sa Službami mesta Piešťany, Slovenským vodohospodárskym podnikom, občianskymi združeniami a školami.

upratovanie slnava 3 upratovanie slnava 2 upratovanie slnava 1

Text: Martin Palkovič Foto: I. M. O.

X