Brehy Váhu a Sĺňavy čistili študenti aj dobrovoľníci

Voda do Piešťan opäť naplavila množstvo odpadkov, ale za časť znečistenia môžu aj domáci. Do každoročného upratovania sa počas uplynulého maturitného týždňa zapojili stovky študentov, v sobotu 21. marca sa k nim pridali aj dobrovoľníci.

Asi dvadsať sa ich stretlo u Dina a vďaka nim zmizol neporiadok v úseku medzi Lodenicou a Kubánovou važinou. Odpadky pozbierali a lístie pohrabali, aby bol frekventovaný úsek cyklotrasy okolo Sĺňavy aj tento rok atraktívny pre všetkých.

Podľa Michala Fialu, jedného z organizátorov jarného upratovania Piešťan, vyzbierali 35 vriec. V ich práci v pondelok pokračovali deti zo základnej školy v Moravanoch nad Váhom, ktoré vyčistili úsek smerom k hati.

V uplynulom týždni, ktorý bol na stredných školách maturitný, sa do upratovania zapojili aj študenti Strednej odbornej školy záhradníckej, elektrotechnickej priemyslovky, hotelovej akadémie a gymnázia. Vďaka nim sú čistejšie aj ďalšie časti mesta – napríklad okolie zimného štadióna, polikliniky, Kauflandu, ale aj Malá vrbina, Červená veža a Lodenica.

Akciu organizuje Mesto Piešťany v spolupráci sa Službami mesta Piešťany, Slovenským vodohospodárskym podnikom, občianskymi združeniami a školami.

upratovanie slnava 3 upratovanie slnava 2 upratovanie slnava 1

Text: Martin Palkovič Foto: I. M. O.