Betlehemské svetlo mieri aj do Piešťan

Plamienok, ktorý do Európy každoročne putuje až z Baziliky Narodenia Pána, skauti v nedeľu symbolicky odovzdajú primátorovi. Do kúpeľného mesta dorazí deň predtým, rýchlikom z Bratislavy.

Jeho cesta začala odpálením od večného prameňa v meste Betlehem. Svetlo sa po svete každoročne šíri vďaka rakúskym skautom, ktorí ho odovzdali aj svojim kolegom zo Slovenska. V nedeľu 13. decembra ho prijal prezident Andrej Kiska a už túto sobotu – 19. decembra ho budú od skorého rána roznášať posádky skautov vlakmi po celom Slovensku. Spolu to má byť až 300 miest a obcí.

Svetlo nesie posolstvo pokoja, lásky, mieru a jednoty – spoločných univerzálnych hodnôt vlastných ľuďom bez ohľadu na to, akého sú vierovyznania, ku ktorej cirkvi sa hlásia alebo či sú bez vyznania.

Piešťanskí skauti ho prevezmú v sobotu dopoludnia na železničnej stanici. V nedeľu popoludní pred zapálením štvrtej adventnej sviece ho odovzdajú primátorovi. Ľudia si ho budú môcť odpáliť na Štedrý deň dopoludnia na všetkých obvyklých miestach – teda v kostoloch a pod stromčekom na Sídlisku Adam Trajan.

Zdroj: svetlo.skauting.sk