24.03.2017 # 16:21 # 16:21

AKTUALIZOVANÉ: Pátranie po dievčatku v Hlohovci má dobrý koniec

Na  základe oznámenia, ktoré polícia prijala vo štvrtok 23. marca večer, začala pátracia akcia v Hlohovci, časti Peter.

AKTUALIZOVANÉ 25. marca o 8.00 h: Podľa najnovších informácií polícia pátraciu akciu ukončila v piatok 24. marca večer. Vďaka medializácií sa podarilo nájsť muža, ktorý bol vo štvrtok pri rieke Váh. 

„Prešetrenim sme zistili, že k žiadnemu protiprávnemu konaniu nedošlo. Toto sme preverili aj prostredníctvom ďalšej osoby, ktorá v tom čase bola s ním. Polícia na základe týchto skutočností pátranie v Hlohovci ukončila. Ďakujeme všetkým za spoluprácu,“ uviedla hovorkyňa polície Martina Kredatusová.

Pôvodná správa z 24. marca:

„Skupina mladých ľudí sa prihlásila na obvodnom oddelení a oznámila, že na železničnú stanicu viezli muža, ktorý tvrdil, že vykonal nejaký hrozný skutok. Oznamovatelia sa predtým pohybovali v blízkosti Váhu a počuli odtiaľ krik pripomínajúci detský plač a zvuk, ktorý pripomínal, akoby niečo podlo do vody. Na základe toho sa rozhodli udalosť nahlásiť na políciu,“ informovala krajská hovorkyňa Martina Kredatusová.

Polícia hneď po oznámení zahájila pátranie po vodnom toku a brehoch rieky Váh  v katastrálnom území mesta Hlohovec. Ráno pátranie pokračovalo aj za súčinnosti vrtuľníka ministerstva vnútra a iných záchranných zložiek.

„Polícia pracuje s informáciou, že muž, ktorého oznamovatelia viezli, mal mať viac ako 40 rokov, mal šedivé vlasy, na tvári bol oholený. Oblečené mal modré rifle, čierne tričko s bielym nápisom LED ZEPPELIN a čiernu koženú bundu,“ pokračovala hovorkyňa.

Muža s týmto popisom videli vo štvrtok 23. marca o 14.42 h,  ako nastupuje na vlak z Leopoldova do Hlohovca a je v spoločnosti dievčatka vo veku asi 8 rokov, ktoré malo mať na sebe ružovú čiapku.

„Doteraz nebola na políciu nahlásená nezvestnosť súvisiaca s touto udalosťou. Polícia sa preto obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri zistení totožnosti muža s dieťaťom, prípadne, svedkov, ktorí by mohli akýmkoľvek spôsobom napomôcť pri objasnení týchto udalostí, aby sa prihlásili na polícii prostredníctvom linky 158,“ uzavrela Martina Kredatusová.

Zdroj: KR PZ Trnava

X