Dvojkoncert Zuzana Mikulcová a Gonsofus bude v Hudobnom pavilóne

AKTUALIZOVANÉ 23. júla o 7.15 h: Podujatie, ktoré sa malo uskutočniť v Prírodnom kine, sa bude konať v Hudobnom pavilóne v meskom parku. V piatok 23. júla od 19.30 h sa tam predstavia Zuzana Mikulcová s kapelou a dvojica Gonsofus. Vstup je voľný. O zmene programu informovalo Mestské kultúrne stredisko Piešťany.

Speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová pôvodom z Rimavskej Soboty nie je na slovenskej scéne nováčikom. V roku 2010 sa stala víťazkou súťaže Nové tváre slovenského jazzu. Neskôr sa osamostatnila a začala skladať vlastnú hudbu a texty. Štúdium spevu, skladby a aranžovania populárnej hudby absolvovala na Pražskom konzervatóriu a počas štúdia sa predstavila aj v televíznom programe Legendy popu.

Spolu s kapelou predskakovali britskému spevákovi Jamesovi Bluntovi v bratislavskom NTC. Mesiac po tom získali druhé miesto s piesňou Istý pocit na 30. ročníku pesničkárskej súťaži Košický zlatý poklad.

Na nahratie a vydanie debutového albumu Slová získala v roku 2015 podporu Slovenskej jazzovej spoločnosti a grant od Hudobného fondu. Druhý sólový album Dievča nahrala v roku 2018. Momentálne prezentuje skladby z jej nového albumu s názvom Fúzie.

Len ťažko by ste na Slovensku našli krajšiu a silnejšiu manifestáciu ženskej sily a krehkosti, jemnosti a pevnosti či odhodlania a ľahkosti, vo vokálnom prejave. Nenechajte si ujsť tento výlet do krajiny tónov, melódií a podmanivej hudby obohatenej štipkou exotiky.

S použitím rôznych nástrojov a premysleného live-loopingu si multiinštrumentalisti Sasha Mamaev (gitara, basa, sax, vokály) a Gábor Tokár (bicie, perkusie, syntezátory, piano) a.k.a. Gonsofus vytvorili unikátny a špecifický štýl, ktorý si sami pomenovali ako „transcontinental groove“.

Našlapaná rytmická sekcia, gitara, vkusné dychy, jedinečný vokálny prejav a to všetko podfarbené robustnou dávkou starostlivo vyšperkovanej elektroniky – to je zvuk celého orchestra vytvorený naživo iba dvoma hudobníkmi. Ich debutový album Taking Shape z roku 2015 bol priaznivo prijatý kritikou, ale najmä poslucháčmi, ktorých si získali po celom svete intenzívnym koncertovaním.

Za posledných 5 rokov odohrala kapela viac ako 400 koncertov v 19 krajinách naprieč celou Európou, v USA ale aj v Rusku a vystupovali spoločne s umelcami ako Jazzanova, New York Ska Jazz Ensemble, Koop Orchestra, Heymoonshaker a ďalšími.

Zdroj: MsKS Piešťany / fontana-piestany.sk