AKTUALIZOVANÉ: Cyklistika: Metelka pridal k striebru aj zlato

AKTUALIZOVANÉ (5. marca o 9.10 h): Z Kalifornie prišla do Piešťan ďalšia dobrá správa. Po piatkovom zisku striebra na kilometrovej časovke si Jozef Metelka nesie domov aj zlato. Získal ho včera v disciplíne stíhací závod na štyri kilometre.

Dvojitý úspech dosiahol rodák z Piešťan na svetovom šampionáte v dráhovej paracyklistike v Los Angeles. Podobne ako na paralympiáde v Rio de Janeiro nenašiel premožiteľa vo svojej obľúbenej kategórii – v stíhacích pretekoch jednotlivcov na 4 km v kategórii C4.

Do finále sa dostal spolu s  Kylom Bridgwoodom z Austrálie, ktorého predbehol o celé kolo a obhájil tak svoje vlaňajšie prvenstvo v tejto disciplíne na majstrovstvách sveta.

„Dnešok bol absolútne úžasný. Veľmi som si želal udržať si dres (majstra sveta) do ďalšieho roka, čo sa stalo skutočnosťou. Ďakujem UCI za zorganizovanie tohto podujatia,“ reagoval po zisku prvenstva Jozef Metelka.

 

Piešťanský cyklista potvrdil, že patrí k svetovej špičke aj v piatok 3. marca. Na svetovom paracyklistickom šampionáte v Los Angeles mu celkové víťazstvo v kilometrovej časovke ušlo veľmi tesne. Rýchlejšia bola iba „ľudská raketa“ Jody Coundy.

Jozef Metelka zaostal za britským reprezentantom iba o 0,5 sekundy. Na treťom mieste skončil Kyle Bridgwood z Austrálie. Jody Coundy nebol v tejto disciplíne porazený od roku 2006, píše BBC. Jozef Metelka sa včera v Los Angeles k jeho výsledku priblížil veľmi tesne.

„Tento rok som bol super blízko, iba okolo 0,5 sekundy od legendárnej ľudskej rakety Jody Coundyho. Striebornú pozíciu som trhol na kilometrovej časovke za 1:06.149,“ napísal na sociálnej siete Facebook Jozef Metelka.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič