Akcia PKP: Dobrovoľníci vyčistia prírodné kino

Od jeho zatvorenia vyrástla jedna generácia Piešťancov. Čoskoro bude prírodné kino opäť prístupné verejnosti. Najprv tam prídu dobrovoľníci a neskôr aj návštevníci kultúrnych podujatí.

Prvá brigáda na čistenie areálu prírodného kina sa uskutoční v sobotu 17. januára od 10.00 do 16.00 h. Dobrovoľníci budú pokračovať v prácach, ktoré tam pravidelne vykonávajú aktivační pracovníci. Tí doteraz priestor čistili najmä od náletových drevín. „Bude treba hrabať lístie a podobne,“ povedal jeden z organizátorov brigády Michal Fiala.

Na oživení prírodného kina spolupracuje s radnicou a Mestským kultúrnym strediskom. Jeho cieľom je, aby sa tam v tomto roku uskutočnili prvé podujatia. Boli by to prvý raz po 18 rokoch. Vo vonkajšom kine sa naposledy premietalo v auguste 1997.

„Našim cieľom je do určitej miery tento priestor obnoviť,“ dodal Michal Fiala, podľa ktorého by sa tam mohli konať premietania v rámci filmového festivalu Cinematik aj národopisné slávnosti.
Tie sa v Piešťanoch prvýkrát uskutočnili 5. a 6. júla 1936 pod patronátom Alica Masarykovej. Ich cieľom bolo prezentovať slovenskú kultúru zahraničným hosťom kúpeľov. Podľa kroniky prilákalo toto podujatie 5-tisíc divákov.

Sobotnú brigádu organizujú iniciatíva Spoločne pre Piešťany, občianske združenie Sĺňava a Mestské kultúrne stredisko Piešťany. K podujatiu sa môžete pripojiť na sociálnej sieti Facebook.

prirodne kino piestany

Text: Martin Palkovič Foto: facebook.com/spolocneprepiestany