3 mýty, ktoré sa o psích granulách stále hovoria

Niekedy sa nám môže zdať, že naši štvornohí miláčikovia zjedia naozaj všetko. Je to spôsobené najmä tým, že ich základná strava im nestačí a potom sú schopní zjesť čokoľvek iné. Treba si však dávať pozor, pretože pes nie je malý človek. Ľudské jedlo, napríklad čokoláda či orechy, sú pre zažívací trakt psa hotovou pohromou.

Existuje niekoľko mýtov, ktoré sú už dávno vyvrátené. Predsa sa však nájde až príliš veľa ľudí, ktorí im stále veria. Aké sú najznámejšie mýty o granulách pre psov?

Pes potrebuje ochutnať aj nové granule

Pes nie je človek. Samotný pes a aj jeho trávenie je nastavené na určitú dávku, ktorú dostane v určitú hodinu. Pes nemá rád zmenu. Je samozrejme iné, ak máte doma šteniatko a dávate mu granule pre šteniatka. Mnohé kvalitné granule majú na obale napísané, do akého veku je vhodné podávať dané granule. Granule pre šteniatka sú malé, preto ak máte dospelého psa, je vhodnejšie kúpiť granule, ktoré sa mu budú jesť lepšie.

Všetky granule sú rovnaké

Tak to teda vôbec nie sú! Každý výrobca sa sústredí na niečo iné. Jeden sa sústredí na kvalitu a druhý na kvantitu. Mnoho ľudí kupuje granule len podľa toho, či sú v akcii. Dôležité je však niečo iné. Dôležité je čítať zloženie. Ak na prvom mieste uvidíte obilniny, múku alebo látky, o ktorých ste predtým nepočuli, granule nebudú pre psa práve najvhodnejšie.

Avšak aj granule pre psov v akcii môžu byť veľmi kvalitné. Čítaním zloženia sa to dozviete.

Ak je na obrázku nemecká doga, granule sú určené pre ňu

Marketingové firmy dobre vedia, ktoré plemená majú ľudia najradšej. Preto na obal granúl dajú zlatého retrívera a nie austrálsku kelpiu. Obrázok na granulách nemá nič spoločné s tým, pre koho sú granule určené. Najviac môžu určovať granule podľa veľkosti jednotlivých plemien. Obrázok síce môže byť pekný a vy doma môžete mať rovnaké plemeno psa, všímajte si však informácie, ktoré sú na obale granúl napísané.

(Reklamný článok) Zdroj obrázku: Ta Berrie / Shutterstock.com