03.06.2015 # 13:47 # 13:47

10+2 bazénov v Piešťanoch, kde sa môže v lete okúpať

Inzercia

S Otvorením letnej kúpeľnej sezóny prichádzajú na Slovensko horúce dni, cez víkend má teplota vzduchu prekročiť 30 stupňov. Piešťanské informačné centrum zverejnilo prehľad bazénov, kde sa môžete v lete okúpať:

1. Kúpalisko Eva

– vonkajší plavecký (50 m), relaxačný a detský bazén

Vstupenka celodenná: dospelí 4,60,- €, deti 6 – 12 rokov 3,- €, deti do 6 rokov vstup voľnýr, rodinná vstupenka 2x dospelí +1 dieťa 11,- €, rodinná vstupenka 2x dospelí + 2 deti 13,- €, dôchodcovia, ZŤP 3,- €

Vstupenka po 16.00 h: dospelí 3,20 €, deti 6 – 12 rokov 2,- €, deti do 6 rokov vstup voľný, dôchodcovia, ZŤP 2,50 €

Kondičné plávanie denne (7.00 h – 8.00 h): 20 vstupov 40,- €

Otváracie hodiny: jún/september od 11.00 do 18.00 h, júl/agusut od 10.00 do 19.00 h

esplanade

2. Hotel Balnea Esplanade – vodný svet

– vonkajší a krytý bazén

Vstupné: dospelí 27,- € / deň, deti 3 – 15 rokov 20,25 € / deň

Otváracie hodiny: Po – Ne: 6.00 – 21.00 h

splendid

3. Hotel Balnea Splendid

– vonkajší a krytý bazén

Vstupné: dospelí 11,- €, deti 5,50 €

Otváracie hodiny: Po – Ne: 6.00 – 21.00 h

magnolia

4. Hotel Magnólia

– krytý bazén

Vstupné: 2,50 € / hod

Otváracie hodiny: Ut – Pia: 14.00 – 21.00 h, So: 12.00 – 21.00 h , Ne: 12.00 – 21.00 h

hotel park 11

5. Hotel Park

– krytý bazén

Vstupné: dospelí 6,- € / 1,5 h, dieťa do 3 rokov zdarma, deti do 12 rokov 4,- € / 1,5 h

Otváracie hodiny: Po – Ne: 9.00 – 19.00 h

sandor

6. Hotel Sandor Pavillon

– malý vnútorný bazén s protiprúdom

Vstupné: 5,- € / 1,5 h

Otváracie hodiny: Po – Št: 10.00 – 22.00, Pi: 10.00 – 12.00, Ne: 12.00 – 22.00 h (nutná rezervácia)

plavanie bazen slnava

7. Hotel Sorea Sĺňava

– krytý bazén

Vstupné: 5,- € / hod, permanentka 60,- € / 20 vstupov

Otváracie hodiny: Po: 14.00 – 21.00 h, Ut – Ne: 7.00 – 11.00 h, 14.00 – 21.00 h

thermia

8. Hotel Thermia Palace

– vonkajší bazén

Vstupné: 12,- €

Otváracie hodiny: Po – Ne: 7.30 – 19.00 h (primárne hoteloví hostia)

diana

9. Penzión Diana

– vonkajší bazén

Vstupné: dospelí 4,- € / 2 hod, deti 6 – 12 rokov 2,- € / 2 hod

Otváracie hodiny: Po – Pi: 14.00 – 21.00 h, So – Ne: 10.00 – 21.00 h

vlnka

10. Vlnka

– vonkajší bazén, možnosť zastrešenia

Vstupné: dospelí 5,- € / prvá hodina + 1,- € / každá ďalšia začatá hodina, deti do 140 cm 2,50 € / prvá hodina + 0,50 € / každá ďalšia začatá hodina, deti do 2 rokov zdarma

Otváracie hodiny: Po – Pi: 10.00 – 19.00 h (v prípade záujmu i dlhšie) So – Ne: 9.00 – 18.00 h

hotel korekt

11. Hotel Korekt

– vonkajší bazén

Vstupné: dospelí 5,- €, deti 3,- €, po 15.00 h dospelí 3,- €, deti 2,- €

Otváracie hodiny: 10.00 – 19.00 h

funny park

12. Funny park

– akvapark s nafukovacími atrakciami

Vstupné: pracovné dni –  dospelí 6,- €, deti 4,- €, víkendy – dospelí 7,- €, deti 5,- €, po 16.00 h dospelí 2,90,- €, deti 1,90,- €. Deti do 100 cm vstup zdarma. Po vytlačení kupónu z web stránky aquaparkpiestany.sk vstupné 3,90,- €.

Otváracie hodiny: 10.00 – 21.00 h


 

Zdroj: Piešťanské informačné centrum Foto: web stránky bazénov, mp

 

 • Yan Janosik

  Hm.. s výnimkou Evy sa jedná o “ pluvátka“….a Eva si už svoje najlepšie roky odslúžila.. takže ak si chcete naozaj zaplávať nemáte vlastne kde…..

 • apokalypto

  AAAle – ved mame Sllllnavu a Vah. Inak, to vstupne, sorry, ale tu kde zijem je to lacnejsie a platy su od 1000 euro (za 40 hod tyzdenne) hore. Byvanie je drahe, to je fakt, ale to kupanie v Piestanoch – nechapem Slovakov. Ale urcite budu tvrdit mnohi, ze na vine su Cigani, Madari, Cesi ci vzdy ini.

  • Antonia Menska

   ano, drahota… v Pieštanoch proste nie je kde… vystihuje to veta dvoch pieštancov na pive: ideš v sobotu na Moravu? okúpat sa a poriadne zaplavat? a druhý mu odpovedá: jasné, šak konečne sa pieštanci majú kde stretat….

   Ozaj vdaka za Evu, ale už iba pre nostalgických starcov, ktorí si tam posedia dve hodinky a idú sa niekde najest, lebo ani klobásu, ani placky si bohužial nedajú…vnučka tam so mnou nepojde…
   V Diane je najlepšie, dá sa ako tak zaplávat v obmedzenom malučkom priestore, dtto Magnolia, a Balney a to už ozaj neskutočne drahé. . Vlnka je skvelá pre detičky a ostatné, ladová voda i ked skutočne je všade čistučko ale aj malučko… 15 ludí už je plnka… Hotel Park je drahý s malou možnostou slnenia, a ostatné.:-))))) … Pokial Pieštany nebudú mat poriadne kúpalisko tak o chvilku zmiznú z mapy…
   Pieštanci sú spokojní, stretla som sa so známou na Eve: ona mi hovorí: v tom, malom bazéne sú aj streky, šak čo už vác si možeme želat….

   .

 • Petr Hrozný

  Já chodím do Dunajské Stredy – 6E vstup a vždy když jdu okolo měského úřadu tak se podívám jestli už nezačala 1.piešťanská defenestráce.

 • Adam Kalnický

  A do Balnea Esplanade vobec niekto pride? Ako ta cena… V uherskom hradisti zaplati cela rodina 2+1 dokopy 200 Kč a tu stoji detsky listok aj viac… a nic tu pritom neni… a tam? tobogany, krasny areal, plavecky bazen, teply bazen, detsky bazen, smyklavky, CISTE WC… a nie je to len tu… ano, poviete ze su tu aj dobre „aquaparky“… lenze tych je kolko? mali by sme sa spamatat…

 • Marty

  Mam taky dojem, ze to hlavne co chyba prevadzkovatelom bazenov v Piestanoch je SVOJPRAVNOST. Pytat od stvorclennej rodiny 100€ za den (Balnea) za obycajny bazen je snad blby vtip. Za to mam v niektorych akvaparkoch v Cesku vikend aj s ubytovanim… Len pre zaujimavost, 11€ za tri hodiny ma Galandia – akvapark s niekolkymi bazenmi, toboganmi a wellness centrom. Hotel park pyta za minibazen 12€. Slovo absurdne asi nestaci…

 • Hosť

  Piešťanský Funny Park (FP) čo sa týka „utratenia“ dňa, je celkom zaujímavá a vhodná alternatíva „kamenných“ kúpalísk. Všetci návštevníci, ale pochopiteľne hlavne deti sa majú kde vyšantiť. Povrch okolia bazénov, či nafukovacích atrakcií, ale takisto aj povrch slniacích plôch je väčšinou príjemne piesočnatý.

  Kúpanie, atrakcie a bezpečnosť.
  Čo sa týka bazénov, škoda, že tu nenájdete typický „len“ plavecký bazén. Zaplávať sa síce ako – tak dá, ale celé je to skrátka Funny Park v ktorom nájdete okrem menších detských bazénov aj veľký rodinný bazén. Jeho hĺbka vody je cca 100 – 110 cm, lenže treba tu plávať cez prekážky tvorené zabávajúcimi sa návštevníkmi.

  Ďalšie možnosti vodného šantenia sú už vlastne hlavne pre detičky. Nafukovacia
  kĺzačka v tvare veľkého bieleho žraloka funguje nonstop a je perfektne vyťažená. Ďalší mini bazén ponúka pre detičky malé šľapacie lodičky a deti sa tak pohybovo môžu vyblázniť do sýtosti. Aký by to bol FP, ak by tu chýbal nafukovací hrad. Iná nafukovacia atrakcia, je obria kĺzačka, ktorú využívajú deti aj dospeláci. Len škoda, že ju začnú nafukovať až okolo 12:30 hodiny. Kým je nafúknutá, skontrolovaná a zavlažená (kvôli kĺzavosti je to zavlaženie nutnosť) máte 13:20 hod.

  Na bezpečnosť prevádzky celého areálu dohliada dostatočný počet mladých plavčíkov vybavenými vysielačkami, ktorí usmerňujú príliš živelných šantivcov v bazénoch a na obriu kĺzačku vpustia ďalšieho záujemcu až po opustení kĺzačky predchádzajúcim užívateľom. Kvôli bezpečnosti na tejto atrakcii (sklz je naozaj prudký a rýchly) je to super.
  Pre deti, ktoré majú vodných aktivít trebárs už plné zuby slúži malé pieskovisko pod
  veľkým „pivárskym“ dáždnikom, kde si tieto plastovými lopatkami môžu vyhrabávať „kosti“ dinosaurov, prípadne sa len tak hrať, na pieskovisku.

  Hygiena.
  Po objekte FP sú rozostavané malé prensné smetné koše, takže si človek môže jedlo, či
  nápoje vychutnať nielen pri stolíkoch Funny Baru, ale aj priamo na svojom pľaci. Pokiaľ prídete ráno na 10:00 hodinu, kedy sa FP otvára, máte šancu si uchytiť fleka pod stromami v príjemnom chládku. Takisto nie je núdza aj o vonkajšie sprchy. Voda v bazénoch má príjemných cca 31°C. Prezliekárne aj WeCko, to všetko tu je v cene vstupného. Cena celodenného – opakovaného vstupu je tolerantná k peňaženke našinca. Stačí si zakúpiť permanentku na 10 vstupov, alebo si vytlačiť kupón z webu Funny Parku a jedna celodenná vstupenka takto vychádza 3,90€.

  Strava a občerstvenie.
  V objekte FP sa dá aj prestravovať, len škoda že sa jedná o monopolné
  občerstvenie. A ten prívlastok MONOPOLNÉ, to je tak trochu kameňom úrazu. Občerstvenie (nápoje, balené čerstvé zeleninové šaláty v plastových kelímkoch a teplé jedlá) si môžete zakúpiť aj skonzumovať aj v priestoroch tzv. Beach Baru (BB), v ktorom personál (väčšinu dňa traja ľudia) lieta ako bielizeň na odtrhnutej sušiakovej šnúre. Jedlá sú väčšinou fritované striedavo v jednom oleji, takže kuracie medailóniky, zemiakové hranolky, či karfiol cítiť aj po rybe. Nakoľko z obsluhy BB všetci robia tak trochu chaoticky všetko a naraz, tak je pochopiteľne pre nich problém ustriehnuť, kedy je ten správny čas odstaviť čokoľvek fritované von z oleja. Takže ponúkané mäsko je skoro permanentne naozaj dosť presušené a pochopiteľne naberá vlastnosti bezchutnej topánkovej podrážky. Pokladničného bločku sa pri pokladni nedočkáte. Treba vždy prosiť o doklad o zaplatení a ten je vydávaný s akousi nevôľou a so sprievodným pohľadom, ktorý má opačnú orientáciu pohľadu vľúdneho s podtónom „otravuješ“. No a ceny za nasýtenie žalúdku (ak to porovnám s Kalinčiakovskou Margitou Ilonou, Novozámockým Štrandom, či Gino Paradise v Bešeňovej) sú vyššie, v prípade vychytanejšej Bešeňovej občas aj rovnaké. Napr. v Nových Zámkoch na Štrande (možnosť výberu cca z piatich prevádzok s teplými jedlami + ďalšie stánky s pripravovanými čerstvými zmrzlinami, nápojmi a rôznymi pochutinami) si trojčlenná návštevnícka rodinka môže zakúpiť veľmi podobné menu (kde však vždy jeden pripravuje jedlo, čiže dozerá na proces prípravy jedla a iný inkasuje a čapuje nápoje) za cca 8-10 €, ale v Beach Bare v Piešťanskom FP za 16 – 18 €. 100% navrch je naozaj trochu dosť.
  Skrátka, v Piešťanskom FP chýba zdravá bufetová konkurencia. Chýba určite nielen kvôli
  kvalite, ale aj kvôli cenám tu ponúkaných jedál či nápojov.

  Odporúčam preto pri návšteve tohoto areálu dať si pauzu od slnenia a zábavy, vybehnúť von do mesta, chutne sa najesť, prípadne dať si po takomto externom obede malú špacírku (kúpeľná časť Piešťan je naozaj prekrásna) a potom sa vrátiť k vode. Nič Vám tu neujde a papierový náramok na ruke – celodenná vstupenka Vám zabezpečí opakovaný vstup do areálu.

X