Žiadne výhovorky, s vložkami Medicovi môže behať každý

Prvý pocit je zvláštny – akoby ste stáli na niečom, nie veľmi príjemne mäkkom. Ale po po pár kilometroch behu už ortopedické vložky Medicovi Sport 100 ani nevnímate. A tak to má byť.

Jediným dôvodom prečo nebehať je bolesť. Rekreačných bežcov najčastejšie trápia kolená. Namiesto toho, aby zašli k odborníkovi, to mnohí radšej vzdajú. Majú totiž dobrú výhovorku.

Bolesť pri behu môže mať množstvo príčin – sú medzi nimi aj zlé návyky alebo nevhodná obuv. A práve tieto problémy dokážu odstrániť ortopedické vložky.

Výrobca Medicovi deklaruje okamžité zlepšenie stability a prevenciu proti pádom. Na technológiu Water Wave Balance si treba chvíľu zvykať. Tekutina v tejto ortopedickej vložke sa presúva podľa toho, ktorú časť chodila zaťažujete. Či už pri behu našľapujete na pätu alebo špičku, vždy máte pocit mäkkosti.

Vložka účinne tlmí nárazy, čo je jej najdôležitejšia vlastnosť pri potrebe odstránenia bolesti chrbta, bedier, kolien, členkov a chodidiel – najmä Achillovej šľachy a päty. Okrem toho je vhodná na prevenciu a aj na odstránenie zápalu plantárnej fascie – veľkej šľachy vedúcej od päty až k prstom. Podobný účinok má aj u bežcov, ktorí trpia bolesťou prednej časti chodidla.

Obľúbené, vybehané tenisky zmení táto ortopedická vložka natoľko, že máte pocit, akoby ste si obuli úplne nové. A spomínaná technológia má logicky vplyv aj na udržanie rovnováhy.

Na začiatku si treba na tekutinu pod nohami chvíľu zvykať. Musíte myslieť na to, čo sa vlastne pod vašimi nohami deje. Ale už po prvých kilometroch behu na nové vložky vôbec nemyslíte. Krok je istejší a došľap stabilnejší, čo pôsobí preventívne proti prípadnému pádu a úrazu.

Medicovi však nevenuje pozornosť iba bežcom. V Dánsku vyrobené produkty sú určené aj na vylepšenie pracovnej alebo vychádzkovej obuvi. Nechýbajú ani vložky vhodné na nosenie v dámskych lodičkách.

medicovi_sport_100_03 medicovi_sport_100_01

(Reklamný článok)