Záver marca v Elektrárni Piešťany

Pred Veľkou nocou pozýva Elektrárňa Piešťany na premietanie filmu Kvetinárstvo, Vedeckú kaviareň, Vedecký brloh aj na koncert Jozefa Luptáka.

Pestrá séria podujatí, ktoré sa v Elektrárni Piešťany uskutočnia v závere marca, začína premietaním filmu belgického dokumentaristu Rubena Desiere s názvom Kvetinárstvo. Autor bez moralizovania a pátosu reflektuje témy, ktoré sa dnes dotýkajú každého Európana. Premietanie a diskusia s režisérom začínajú v stredu 21. marca o 19.00 h.

Marcová Vedecká kaviareň (štvrtok 22. 3. o 17.00 h) je venovaná Slnku. Najnovšie výsledky výskumu zo Zeme aj z kozmického priestoru bude prezentovať RNDr. Vojtech Rušin, DrSc. z Astronomického ústavu SAV v Tatranskej Lomnici.

V piatok 23. marca o 17.00 h otvoria v Elektrárni fotografickú výstavu Neznámi hrdinovia venovanú osudom amerických letcov, ktorí nútene pristáli na území Slovenska počas 2. svetovej vojny a domácim obyvateľom, ktorí im pomáhali. Vernisáž je spojená s koncertom USAREUR Wind Quintet zo súboru The U. S. Army Europe Band and Chorus.

Sobotný Vedecký brloh (24. marca o 10.00 h) má názov Biológia nie je nuda. Deti sa dozvedia napríklad koľko farieb má list rastlinky, alebo ako si vyrobiť počasie a vykúzliť mraky vo fľaši.

Posledným marcovým podujatím je koncert Jozefa Luptáka Free in One, ktorý sa uskutoční v pondelok 26. marca o 19.30 h. Ide o nový sólový projekt uznávaného hudobníka, v ktorom kombinuje vlastné kompozície so skladbami Johna Tavenera, Ernesta Blocha a Vladimíra Godára.

Zdroj: Elektárňa Piešťany