Zabudnite na strach z rozprávania po anglicky

Najlepší spôsob, ako sa naučiť cudzí jazyk, je začať ho používať. Postupné odbúravanie strachu a časté opakovanie – to sú najväčšie výhody osvedčenej Direct method for English, ktorú vo svojich kurzoch ponúka jazyková škola CM Language.

Na týchto hodinách nespíte, nenudíte sa, ale stále rozprávate a tým si osvojujete slovíčka aj pravidlá anglickej gramatiky. Učiteľ na vás hovorí výhradne v cudzom jazyku. Každú otázku položí dvakrát, aby umožnil študentovi pripraviť si odpoveď. Nečaká však na ňu príliš dlho, radšej ho nabáda, aby pohotovo reagoval.

Vďaka tomu je hodina dynamická a ubehne veľmi rýchlo. Témy rozhovorov sú prispôsobené bežnej konverzácii, učenie je preto ľahké a jazyk sa rýchlo dostáva pod kožu. Neskôr si ho študenti precvičujú aj v písomnej forme. Majú tiež prístup k on-line testom, ktoré im ukazujú, aké pokroky urobili.

Licenciou na Direct method for English disponuje v Piešťanoch iba jazyková škola CM Language. Výučba prebieha v malých skupinách a intenzívnym spôsobom – 2×2 hodiny týždenne.

Ukážku metódy DME môžete zažiť v utorok 29. septembra o 18.15 h v priestoroch jazykovej školy CM Language na Winterovej ulici 6850/4 (pri evanjelickom kostole) alebo si pozrite video partnerskej školy Empire, ktorá túto metódu na Slovensku zastrešuje (video nájdete v úvode).

Text a foto: PR/Reklamný článok