Workshop argentínskeho tanga v KC Apolin

Argentínske tango je tanec, pochádzajúci z ulíc a salónov Buenos Aires v Argentíne. Nesie v sebe vášeň, radosť i smútok. Je to tanec s improvizáciou založený na vzájomnej komunikácii, harmónii pohybu medzi mužom a ženou.

Pri tancovaní argentínskeho tanga tanečníci vytvárajú svoju vlastnú formu tanca, ktorá je unikátna, neopakovateľná, ovplyvnená prostredím, hudbou a momentálnou náladou v tanečnom páre, ktorý tvorí tento jedinečný tanec.

Predstavitelia Tango Clubu na Slovensku, Tereza Schwarzová a Jozef „Dodo“ Granec, vám v sobotu  29. augusta ponúknu štvorhodinový tanečný workshop pre úplných začiatočníkov.

Tereza a Dodo vyučujú tango už viac ako 15 rokov, pravidelne navštevujú Buenos Aires a Tangoclub ako škola argentínskeho tanga je oficiálnym zastúpením školy „Dinzel International“ sídliacej v Buenos Aires, podľa ktorej systému aj vyučujú.

Na Slovensku založili a školu viedli už v roku 2009, okrem nich v nej vyučoval tanečník Pavel Moisés a argentínsky lektor Miguel Sumaria.

Tango Club bol založený v Bratislave, v súčasnosti je v Trnave, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre, Piešťanoch, Liptovskom Mikuláši a ďalších mestách. V Piešťanoch bol založený pred dvomi rokmi v spolupráci s Rasťom Granecom. Rasťo sa viac venuje milongám, čo sú tanečné večery v štýle argentínskeho tanga, ktoré sa konajú každý pondelok v priestoroch reštaurácie Manderlák v Bratislave.

Apolin centrum vás pozýva na workshop v sobotu 29. augusta od 13:00 do 18:00 hod v priestoroch Apolin v Kursalone.

V ten istý deň o 19.00 h sa tam uskutoční aj divadelné predstavenie Umlčaný potomok v podaní divadelnej skupiny Teatro Orlus zo Zavara.