Wine day – ochutnávka vín v záhrade hotela Thermia Palace

Predstavte si ako sa prechádzate krásnou rozkvitnutou záhradu secesného paláca, ktorou sa rozlieha príjemná swingová hudba a vy držíte v ruke pohár s tým najzlatším mokom. Ak hádate, že je to víno, tak máte pravdu.

Z historických prameňov sa dozvedáme, že tento vznešený nápoj má dlhú a bohatú históriu a že prvé víno vzniklo už pred 8.000 rokmi v Arménsku a Gruzínsku. Najviac informácií však máme z ranného staroveku. Dôkazy o víne sa zachovali na papyrusoch uložených v egyptských hrobkách faraónov. V Grécku bol tento voňavý mok ceremoniálnym nápojom. V starom Ríme pestovanie vína dosiahlo nevídaný rozmach a stalo sa kultovým nápojom. Pestovanie „vína“ sa v priebehu storočí rozšírilo do celého sveta.

Aj cesta vína sa menila, rástla, dozrievala, vyvíjala sa, presne ako malý vinič, ktorý zasadíme, s láskou sa oň staráme, aby nás po rokoch obdaril tými najlahodnejšími plodmi.

BIO víno:
V súčasnosti nikto nespochybňuje názor, že najkvalitnejšie vína sa rodia v zdravom prostredí. S ohľadom na životné prostredie a v prísnom ekologickom režime vznikajú Bio vína. Podmienky na splnenie certifikátu BIO/Organic sú stanovené inštitúciami, ktoré definujú spôsob pestovania viniča ako aj  ich výrobu. Najvyššou formou tejto filozofie sú vína  v režime Biodynamic, ktoré vznikajú podľa lunárneho kalendára, či používaniu výlučne prírodných preparátov pri ochrane viniča a zvýšenia prirodzenej obranyschopnosti vinohradu. Pri BIO ako aj Biodynamic vínach  je v súčasnosti preukázateľný odlišný senzorický profil oproti konvenčným vínam.

Nechajte prebudiť svoje zmysly vôňou, farbou a chuťou prémiových vín, prosecca, šumivých a ružových vín a strávte príjemné chvíle v záhrade hotela Thermia Palace.

Program degustácie:
Tešiť sa môžete na 10 degustačných vzoriek unikátnych BIO vín zo Slovenska, Českej republiky, Talianska, Francúzska, Rakúska, Nového Zélandu, Čile, syrové misy, sprievodnú hudbu jazzu a swingu. Ponúkame vám možnosť dokúpiť extra žetóny na degustáciu  ďalších vín, a špecialít z grilu za zvýhodnenú cenu.


Dátum a čas: 14. august 2021 od 16:00 – 22:00 hod.
Miesto konania: Thermia Palace Ensana Health Spa Hotel
Vstupné: 24 EUR / osoba
Dress Code: Smart Casual / Casual Dress ( pre dámy doporučujeme kvetinové šaty )
Rezervácia vstupeniek: vstupenky dostupné na recepciách hotelov, alebo online na https://bit.ly/bio-vina


 

(Reklamný článok)