Výživová poradňa NaturHouse v Piešťanoch oslavuje jeden rok

NaturHouse je sieť výživových poradní, ktorá si našla svoje stabilné miesto už aj na Slovensku. Z celkového počtu 28, jedna funguje už rok aj v Piešťanoch. Ako sa sem NaturHouse dostal a ako sa mu v Piešťanoch darí, sme sa pýtali Natálii a Dominiky.

NaturHouse je na Slovensku už dosť známa značka. Ako ste sa k nej však dostali vy a čo vás priviedlo k tomu, otvoriť si vlastnú pobočku v Piešťanoch?

Ešte pred dvomi rokmi sme o NaturHouse nevedeli dokopy nič. Po skončení štúdia sme si hľadali prácu a zhodou náhod sme sa dostali k pracovnej ponuke v NaturHouse. Bolo to pre obe niečo, čo sme študovali a čo nás vždy zaujímalo, takže príležitosť. Obe sme začali pracovať v NaturHouse v Trnave približne v rovnakom čase, kde sme sa aj spoznali. Po roku spolupráce sme zistili, že sa skvele dopĺňame a tak vznikla myšlienka otvoriť si vlastnú pobočku. Potom to už bola otázka len kde, kedy, ako. Ale ak sa chce, cesta sa nájde.

Čím sa najmä vo výživovej poradni NaturHouse zaoberáte? Ako to u vás chodí?

Najčastejšie bojujeme spolu s kientami s nadváhou, ale nájdu sa aj takí, ktorí potrebujú upraviť trávanie, či dokonca potrebujú pribrať.

Ak sa k nám klient objedná na úvodnú konzultáciu, čaká ho stretnutie s jednou z nás (výživových poradkýň), ktorá si ho preváži na špeciálnej váhe, kde zistí, v čom je problém, či klient zadržiava vodu alebo ide o nadbytok tukovej hmoty. Následne sa porozprávame o pracovnom/dennom režime, zdravotných obmedzeniach a stravovacích návykoch klienta. Na základe týchto informácií zostavíme jedálniček na mieru, ktorý je jednoduchý, časovo nenáročny a chutný. Súčasťou jedálnička sú naše špeciálne produkty na prírodnej báze, ktoré chudnutie zefektívnia. Nejde o náhradu stravu, ale o výživové doplnky.

Chudnutie je dnes dosť štipľavá téma. Vraví sa, nie je problém schudnúť, ale váhu si udržať. Ako je to u vás s jojo efektom?

Ak sa celá metóda NaturHouse dodržiava tak, ako sa má, jojo efekt nemáme žiadny. Chudnutie s nami je rozdelené do fáz – redukčnej, stabilizačnej a udržiavacej. Takže sa nesnažíme len chudnúť s klientami, ale aj ich naučiť novú váhu si udržať. S NaturHouse ide o dlhodobý vzťah, vždy sa snažíme udržať kontakt aj s klientmi, ktorí u nás už schudli a novú váhu si aj pekne zafixovali.

Ako hodnotíte po roku svoje rozhodnutie prísť do Piešťan? Sú tu ľudia iní ako v Trnave?

Piešťany sú menšie mesto ako Trnava a je to cítiť. Ľudia sa viac schovávajú, neradi ukazujú svoje úspechy a robia tajnosti. Ale aj napriek tomu sme si behom roka vybudovali pevnú základňu, čomu sme veľmi vďačné a prečo nás to stále baví. Takže si stojíme za tým, že to bol dobrý krok.

Našli ste si svojich obľúbených klientov? Čo vás na práce výživového poradcu najviac napĺňa?

D.: Som veľmi vďačná za to, že niektorí klienti prešli spolu s nami z Trnavy do Piešťan a po roku k nám chodia stále pravidelne. To je pre mňa veľmi silná spätná väzba. Ale aj v Piešťanoch máme už veľa klientov, kvôli ktorým sa ráno tešíme do práce :) Čo ma najviac napĺňa? Napr. ak mi príde klientka, ktorá má dlhodobo zdravotné problémy a po znížení hmotnosti im spoločne dávame dovidenia. Tiež ma teší, keď k nám začne chodiť jeden člen rodiny a po pár týždňoch máme u nás aj jeho tety, ujov, babky, atď. Vtedy mám pocit, že ľudí zaujíma, ako žiť zdravšie a že to celé má zmysel.

N.: Teší ma, že môžeme takýmto spôsobom pomáhať ľudom, ktorí si nevedia rady. Samozrejme je na internete toho veľa a ľudia poznajú rôzne diéty, no niekedy to nie je ľahké, bojovať proti nadváhe sama-so sebou. Niektorí ľudia k nám prídu s tým, že chcú mať nad sebou kontrolu. Podľa mňa toto stravovanie (s benefitom, že kilá idú dolu) ponúka aj veľa výhod. Ľudia si rozšíria jedálniček o potraviny, ktoré dlho nepoznali a získajú mnoho nových receptov, ktoré zapájajú do jedálnička pre celú rodinku. :) Najlepší pocitom pre mňa je vedieť, že ľudia učia správnym stravovacím návykom aj okolie a hlavne svoje deti spontánne. Hneď je to veselšie!

Aké máte plány do budúcnosti? Plánujete sa v Piešťanoch zdržať alebo posunúť sa zase niekam ďalej?

Práve oslavujeme 1 rok, čo sme otvorili NaturHouse v tomto krásnom meste a veľmi sa nám tu páči, takže určite plánujeme sa tu zdržať :) Nejaké plány samozrejme do budúcnosti máme, ale zatiaľ si ich nechávame pre seba, kým nezačneme s ich realizáciou. Zatiaľ naše plány do blízkej budúcnosti sú premeniť čo najviac Piešťancov a klientov z okolia Piešťan na krásne labute.

Naše motto: Našou úlohou nie je len premena vonkajšku, ale snažíme sa ľudí naučiť, ako sa zdravšie stravovať, žiť a zlepšiť tak kvalitu celého života.

(Reklamný článok)