Výnimočný koncert v Elektrárni – newyorský jazz v podaní Mike Parker´s Trio Theory

Trojica výnimočných muzikantov, ktorých hudba predstavuje syntézu originálnej, sviežej a nepredvídateľnej energie, sa predstaví v Elektrárni Piešťany v sobotu 22. apríla o 20.30 h.

Newyorský basgitarista a skladateľ Mike Parker spolu s bubeníkom Frankom Parkerom a tenorsaxofonistom Slawekom Pezdarom, tvoria jedinečné jazzové trio, ktorých hudobné aranžmány spájajú prvky klasiky, surového rocku, avantgardy s rytmickou a harmonickou rôznorodosťou moderného jazzu.

Rodák z New Yorku, Mike Parker, začal svoju profesionálnu hudobnú kariéru už v sedemnástich rokoch hraním funku a rocku v newyorských kluboch. Počas ďalších 10 rokov koncertoval po celej Európe a Amerike s jazzovými aj rockovými kapelami, vyhral viacero medzinárodných súťaží a cien, študoval a hral s uznávanými hudobníkmi a nahral 3 albumy.


Vstupenky sú v predaji online cez ticketportal.sk a rezervovať si ich môžete aj na tel. čísle: +421 908 512 975. Vstupné: 10 eur / 7 eur (študenti, seniori, ZŤP)


Frank Parker patrí medzi úspešných jazzových hudobníkov už viac ako 20 rokov. Bol dvakrát nominovaný na prestížne ocenenie Grammy a môžete ho počuť na desiatkach albumoch. Ako člen Kurt Elling Quartet vystupoval počas piatich rokov v USA, Kanade, Južnej Amerike, Európe, Ázií a Austrálií. Hral na významných jazzových pódiách so skvelými umelcami ako Freddie Hubbard, Chris Potter, Randy Brecker, Benny Carter, Joe Lovano, John Patitucci, Nicholas Payton a mnoho ďalších.

Poľský rodák z Kolbuszowa, Slawek Pezda, vyštudoval jazz a modernú hudbu na krakokowskej akadémii hudby. Po 10 rokoch hrania na altsaxofón, sa rozhodol pre zmenu a prešiel na tenor. Inšpiráciami mu boli saxofonisti ako Mats Gustafsson, Evan Parker, John Coltrane, Pharaoh Sanders a Albert Ayler. Publikum si dokáže získať predovšetkým svojimi dlhými, intenzívnymi sólami.

 

(Reklamný článok)