Vrbové spája výhody bývania v meste a na vidieku

Rozvinutá občianska vybavenosť, nižšie ceny a dobrá dostupnosť. Aj to sú dôvody, prečo počet obyvateľov mesta pod šikmou vežou v uplynulých rokoch rástol, zatiaľčo v Piešťanoch bol trend opačný.

Až do 30. rokov minulého storočia bolo Vrbové významnejšie ako Piešťany. Zmenilo sa to rozvojom kúpeľov, ale v súčasnosti je druhé mesto okresu čoraz atraktívnejšie. Ponúka totiž všetko, čo mestský človek potrebuje, ale zároveň tam nechýbajú ani výhody života na vidieku.

Bezpečnosť a blízkosť prírody

Rodičia sa nemusia báť poslať deti samé do školy, ktorá je vo Vrbovom dostupná aj peši. Starosti s cestovaním neprídu ani keď sú deti väčšie. Bilingválne gymnázium ich dokonale pripraví na štúdium na vysokej škole.

Mestečko je vstupnou bránou na kopanice, ktoré ponúkajú rozmanité možnosti aktívneho trávenia voľného času. Ak chcú Vrbovčania relaxovať, navštívia blízku vodnú nádrž Čerenec. Jej okolie je prírodnou rezerváciou, ale na bicykli sú dobre dostupné aj Košariská, Brezová pod Bradlom a Myjava – kraj, ktorý vyhľadávajú milovníci cyklistiky.

Nič už nebráni ani výstavbe cyklochodníka do Piešťan. Primátori a starostovia dotknutých samospráv sú dokonca odhodlaní financovať tento projekt s obecných a mestských rozpočtov.

Po jeho dokončení bude Vrbové ešte atraktívnejšie. Cyklistická cesta ho spojí aj s obcami Krakovany a Trebatice, kde je množstvo pracovných príležitostí, ale napríklad aj obľúbené Centrum futbalovej mládeže Jozefa Adamca.

Mestečko pritom netrpí ani nedostatkom autobusových spojov. Piešťanská vlaková stanica je pre Vrbovčanov v mnohých prípadoch ľahšie dostupná ako pre obyvateľov kúpeľného mesta, ktorí využívajú mestskú hromadnú dopravu.

Byty s loggiami a predzáhradkami

Atraktivitu Vrbového ešte podčiarkuje projekt Rezidencia Beňovského, ktorý svojim názvom odkazuje na kráľa Madagaskaru a miestneho rodáka. Tri bytové domy s malým námestím dokončia začiatkom leta.

Nadštandardné materiály sú zárukou nízkej energetickej náročnosti. Byty budú pripravené na inštaláciu fotovoltaických panelov a ich štandardom je podlahové vykurovanie s termostatom v každej izbe ako aj moderné izolačné trojsklá.

Nespornou výhodou bývania v Rezidencii Beňovského preto budú aj nízke náklady na energie v porovnaní so starými bytmi alebo s bytmi, ktoré sú v ponuke z druhej ruky v Piešťanoch.

Ďalšou prednosťou tohto projektu sú loggie a predzáhradky vhodné na vonkajšie stolovanie, čo ešte umocní pocit domova na vidieku so všetkými výhodami, ktoré ponúka mesto.

(Reklamný článok)