Vianočným trhom kraľuje viedenský punč

Stretnutie s rodinou a priateľmi, pestrý program, ale aj tradičné pochúťky. To všetko sú lákadlá piešťanských Vianočných trhov, ktoré aj tento rok vylepšili svoju ponuku.

Je vidieť, že vianočné trhy každým rokom napredujú. Novinkou je aj prekrásny stánok pri stromčeku, ktorý ponúka Viedenský punč vyrobený podľa tradičnej receptúry z kvalitných prírodných ingrediencií. Je príjemne sladký a zároveň silný, aby zahrial v chladnom počasí. Za ochutnávanie stojí aj grog s rôznymi druhmi ovocia, aby si mohol vybrať každý.

Ďalším lákadlom je stánok s mäsom a údeninami. Málokto z okoloidúcich odolá vôni poctivých slovenských produktov.

Neďaleko odtiaľ nájdete ručne vyrábané lízanky, jablká v karameli a pestro zdobené medovníky, ktoré navodzujú sladkú chuť Vianoc.

Slaným pokrmom kraľujú lokše zo Slovenského Grobu, pomastené kačacou masťou, naplnené pečienkou, ktoré sme taktiež našli v stánku na Winterovej ulici. Pestrú ponuku dopĺňajú pagáčiky, muffiny, bylinkové čaje aj voňavá káva.

Vianočné trhy kedysi slúžili k tomu, aby sa ľudia pred prichádzajúcou zimou zásobili trvanlivými potravinami a teplým oblečením. Dnes majú trocha inú funkciu, ale čoraz častejšie na námestiach mnohých miest nájdete aj rôznorodé domáce produkty – od drevených hračiek, cez vianočné ozdoby až po štrikované doplnky.

Inak to nie je ani v Piešťanoch. Na Vianočných trhoch na Námestí slobody si svoje stánky každý adventný víkend rozložia remeselníci, ktorí sa zapojili do projektu Pieščanský rýnek. Budú ponúkať domácu kozmetiku, med, bylinky aj dekorácie vyrobené z prírodných materiálov.

Obdobie príprav na najkrajšie sviatky v roku začína už túto nedeľu zapálením prvej adventnej sviečky. Z pódia budú znieť koledy, návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenia folklórnych súborov.

Organizátori pripravili na obdobie až do Nového roka žánrovo pestrý kultúrny program, ktorý financujú výlučne z predaja jedla, nápojov a prenájmu stánkov. Hudobný program teda spolu-vytvárajú sami návštevníci, ktorí prispejú na honoráre skupín kúpou dobrotiek na Vianočných trhoch.

Organizátori Vianočných trhov sa každoročne snažia svoju ponuku vylepšiť, aby sa v centre Piešťan cítil dobre každý, kto k nám zavíta.

 (Reklamný článok)