02.06.2017 # 13:29 # 13:29

V sobotu opäť v Piešťanoch privítame farmárske trhy

Postupne vám budeme predstavovať jednotlivých výrobcov, ktorí predávajú svoje výrobky na farmárskych trhoch. Každý z nich má svoj príbeh, históriu ako začal a kam sa dostal. Všetci sa snažia o jedno – aby sa ich výrobky predávali a zákazníkom chutili. Farmárske trhy sa najbližšie uskutočnia v sobotu 3. júna 2017 pred obchodným domom Prior v čase o 8.00 do 14.00 h.

Firma LEBANS s.r.o. – alebo ak chcete pani Štrbová sa venuje výrobe domácim koláčom od roku 1997. V roku si prenajala neďaleko Banskej Bystrice maličkú pekáreň. Ako to býva, začínala s 2 ľuďmi výrobou oškvarkových pagáčov a výrobou štrúdle. Pre takýchto ľudí je zásadným a limitujúcim atribútom ich prežitia nie vyrobiť – ale mať kde predať.

Pani Štrbová túto úvodnú fázu zvládla dokonale. Keďže ľuďom chutilo, mohla svoj sortiment rozširovať. Držala a stále sa drží starých, poctivých receptov. Dnes má svoju pekárničku vybudovanú, zväčšené, pracuje na dve smeny.

Venuje sa sortimentu, ktorý nie je obvyklý, jej koláčiky, buchty, štrúdle sú fakt dobré. Že má pri svojom stánku na našich trhoch stále rad? Skúste si kúpiť inde štedrák (orechy, tvaroh, mak), srdiečko s lesným ovocím, klasicky marhuľový koláč, či moravský koláč plný maku alebo tvarohu.

Platí u nej stará známe pravda – kvalita sa predáva sama. Pravda, tú kvalitu treba mať, dodržiavať, ustrážiť. A my si myslíme, že pani Štrbová aj toto zvládla. Keby nie, nemala by dnes toľko zákazníkov, odberateľov, ktorých už aj zásobuje v iných mestách. A zvláda aj taký detail – pečie zásadne v noci, aby jej výrobky boli každé ráno čerstvé, dokáže ich previezť z Banskej Bystrice každý deň, ráno o 8:00 hod. sa už predávajú na trhoch. Navyše s úsmevom, dobrou náladou a milým slovom.

A takýchto ľudí si aj my vážime.

Presné termíny trhov nájdete farmarsketrhy.sk alebo facebookovej Farmárske trhy.

(Reklamný článok)

X