V Kursalone začínajú počítačové kurzy pre začiatočníkov

Neviete o počítačoch absolútne nič alebo ste samouk, ktorý si nie je pri práci s počítačom istý a vystraší ho každá anglická hláška a pri každom probléme volá na pomoc deti? Práve vám je určený počítačový kurz, ktorý začína 14. júla v Kursalone.

Kurz začína popisom klávesnice, ovládaním myšky, vysvetlením cudzích slov a počítačových pojmov. Pokračuje kopírovaním fotiek a súborov na USB kľúč z mobilu alebo fotoaparátu do počítača, prípadne na externý harddisk. Pre mnohých samoukov je dôležité aj triedenie fotiek podľa dátumu.

Ľahšou a zábavnejšou témou je vyhľadávanie na internete pomocou kľúčových slov – hľadanie obrázkov, rôznych receptov a návodov, cestovných poriadkov, otváracích hodín, letákov.

„Ukážeme si púšťanie videí a filmov, ako preložiť akúkoľvek stránku v cudzom jazyku a ukážeme si mapy, ako nájsť vlastný dom, trasu do miesta určenia, ale aj ako sa poprechádzať po Paríži, Madride alebo si obzrieť miesto našej dovolenky,“ hovorí lektorka Alena Paľová.

Ďalšou dôležitou témou kurzu je elektronická komunikácia, písanie emailov, prikladanie príloh vo forme fotiek, vloženie zaujímavej linky na www stránku. Na záver sa účastníci dozvedia ako telefonovať zadarmo cez Skype alebo Messenger.

„Posledný deň sa venujeme Facebooku, ktorý vždy vzbudzuje protichodné vášne u účastníkov. Jedni sa ho boja ako čerta a druhí ho naopak veľmi chcú. Facebook je naozaj veľmi závislostný, ale vie byť aj užitočný. Vyučujeme ho dobrovoľne. Hlavne si ukazujeme ako ho používať bezpečne, čo je na ňom dobré, ale aj to, čím môže byť nepríjemný a čomu sa vyhýbať,“ dodáva Alena Paľová.

Každý účastník kurzu bude mať k dispozícii počítač, ale môže si priniesť aj vlastný notebook alebo tablet či mobil a učiť sa na ňom.

(Reklamný článok)