V Elektrárni zahrajú Mateusz Gaweda Trio a Cha Bud!

Po roku sa do Elektrárne Piešťany vráti výnimočný poľský hudobník Mateusz Gaweda, zatiaľčo obľúbená košická skupina Cha Bud! bude mať v kúpeľnom meste premiéru. Dva skvelé koncerty si môžete užiť 10. a 23. februára. Začínajú o 19.30 h.

Mateusz Gaweda je absolvent hudobnej akadémie v Krakove, výnimočný skladateľ, klavirista a aranžér. Na Slovensko prichádza so svojim novým hudobným projektom Falstar. Jeho kompozície môžeme charakterizovať ako svieže, vyspelé, emotívne, radostné aj temné.

Trio sa 10. februára v Piešťanoch predstaví v rovnakom zložení ako pred rokom (Mateusz Gaweda klavír, Alan Wykpisz – kontrabas, Grzegorz Palka – bicie), keď sa v Elektrárni uskutočnil koncert, na ktorý poslucháči i účinkujúci ešte dlho spomínali.

Vstupenky na jeho februárový koncert sú v predpredaji cez Ticketportal.

O necelé dva týždne neskôr, 23. februára, v Piešťanoch prvýkrát zahrajú Cha Bud! Košická formácia prezentuje výhradne autorské kompozície a spája žánre ako jazz, reggae, funky, D´n´B či dub.

Cha Bud! sa snaží poslucháčom ponúknuť „plný tanier“ dobrej hudby. Na turné po celom Slovensku vyrazili s debutovým albumom Nice To Eat You a zastavia sa aj v Elektrárni Piešťany.

Zrelému, oduševnenému tímovému výkonu mladých Košičanov tlieskalo publikum už asi na všetkých slovenských jazzových festivaloch. V roku 2014 získali v súťaži Nové tváre slovenského jazzu cenu Hudobného fondu za kolektívny výkon a v nasledujúcom roku zvíťazili na Pódiu mladých talentov BJD, čo im umožnilo otvoriť Bratislavské jazzové dni 2016 z hlavného pódia.

Vstupenky na koncert sú v predpredaji cez Ticketportal.

Zdroj: elektrarnapiestany.sk