V Elektrárni Piešťany zaznie fúzia swingu, jazzu a folklóru

Hudobnú formáciu Especias tvoria mladí muzikanti, ktorí sa stretli v jazzovej triede Klaudia Kováča na konzervatóriu v Banskej Bystrici. V utorok 7. februára o 19.30 h sa predstavia v Elektrárni Piešťany.

Especias vo svojej tvorbe prinášajú fúziu swingu, jazzu, vážnej hudby, folklóru, latina a groovu. Mladí talentovaní hudobníci s rozmanitým žánrovým zameraním ponúkajú v repertoári vlastné kompozície i prearanžované skladby rôznorodých hudobných štýlov.

Kapela Especias sa od svojho vzniku, v roku 2014, úspešne zúčastnila niekoľkých súťaží ako napr. Jazz Start Up alebo Nové tváre slovenského jazzu, kde akordeonista Filip Urda získal cenu poroty za presvedčivý inštrumentálny výkon a pôvodnú autorskú skladbu. Taktiež sa objavila na festivale Bratislavské jazzové dni 2015.

V zoskupení Especias môžete počuť hudobníkov s nástrojovým zložením: Filip Urda – akordeón, Erik Kováč – gitara, Barbora Comendant – basgitara a Repertoár kapely tvoria vlastné kompozície a prearanžované jazzové, ľudové a klasické skladby s prvkami modernej hudby.Matej Richtarčík – bicie nástroje.


Especias / Utorok 7. februára 2017 o 19.30 h v Elektrárni Piešťany / Vstupné: 5 eur, 4 eurá (ZŤP, študenti, seniori) – rezervácie na tel. čísle: 0908 512 975


(Reklamný článok)