Účastníkom prekážkového behu Cross race zahrá Slniečko

Športové podujatie, ktoré bude mať v piešťanskom regióne premiéru, sa skončí až neskoro večer. Cross race je určený na otestovanie sily, vytrvalosti, rýchlosti a zručnosti. Uskutoční sa v sobotu 22. augusta v areáli lyžiarskeho strediska Bezovec.

Účastníci môžu absolvovať ľahšiu alebo náročnejšiu trať. Prvá má približne 3 km a je vhodná pre tých, ktorí si netrúfajú na celý – 6 km dlhý okruh, určený pre ozajstných odvážlivcov.

Bežať sa bude na čas, pričom každý bežec musí absolvovať prekážky na trati. Kto prekážku nezdolá, bude penalizovaný. Zvíťazí bežec s najlepším časom. Pre víťazov budú pripravené hodnotné ceny aj prize money.

„Nezabúdame ani na našich najmenších a pripravili sme pre nich detský okruh s ľahkými prekážkami. Najrýchlejšie deti budú rovnako ocenené,“ informovali na web stránke podujatia organizátori a dodali: „Na záver dňa vyhlásime výsledky a budeme pokračovať v zábave pri dobrej hudbe a rozoberať výsledky pri dobrom pivečku.“

Keďže ide o beh, z ktorého nikto nevyviazne čistý, k dispozícii budú aj sprchy. Každý, kto príde na Cross race súťažiť alebo povzbudzovať, sa môže večer tešiť na hudobný program, ktorého súčasťou bude koncert kapely Slniečko.

Zdroj: crossrace.sk