06.02.2018 # 16:34 # 16:34

Štart SpaceX Falcon Heavy naživo v Piešťanskom pivovare

Najsilnejšiu nosnú raketu v histórii čaká dlho očakávaný debut. V utorok 6. februára o 19.30 h môžete priamy prenos z jej prvého štartu sledovať naživo s českým komentárom aj v Piešťanskom pivovare.

„Možno ste to netušili, ale my v pivovare sme veľkí nadšenci kolonizácie Marsu. Prvým krokom pre poslanie ľudskej misie na červenú planétu je dnešný, úspešný štart rakety SpaceX Falcon Heavy. Ak si chcete tento míľnik v letoch do vesmíru vychutnať na veľkom plátne príďte večer do pivovaru. Potom už budeme len dúfať v dobré počasie a kvalitný stream českého Kosmonautix,“ píše sa vo facebookovej udalosti, ktorú na dnešný večer vytvoril Piešťanský pivovar.

Falcon Heavy je nosná raketa vyvinutá a vyrábaná americkou súkromnou spoločnosťou SpaceX. V prípade dnešného úspešného štartu, môže byť v blízkej budúcnosti použitá na prepravu komunikačných satelitov na obežnú dráhu. Počíta sa tiež s vyslaním turistov k Mesiacu, a to ešte v tomto roku.

Falcon Heavy je podľa Wikipedie teoreticky schopný dopraviť 64 ton na nízku obežnú dráhu Zeme, 16 ton na translunárnu dráhu a až 14 ton na prechodovú dráhu k Marsu.

(Reklamný článok) Ilustr. foto/Credit: SpaceX

X