SmartBooks – revolučné on-line doučovanie aj pre žiakov z Piešťan

Pomôcka vyvinutá tímom slovenských učiteľov zlepšuje žiakom známky a skracuje čas potrebný na prípravu do školy. Obsahuje kompletné učivo pre základné školy a vďaka Inštitútu jazykov a vzdelávania Piešťany je ľahko dostupná aj deťom z nášho regiónu.

Každý žiak sa môže zlepšiť, stačí mu len pomôcť a motivovať ho. Práve to je cieľom aplikácie SmartBooks, ktorú vyvinul zakladateľ Inštitútu jazykov a vzdelávania Peter Belan. Testoval ju na vlastných deťoch. Výsledkom je potvrdenie teórie, že cvičenia s okamžitou spätnou väzbou po každej úlohe výrazne pomáhajú pamätať si veci dlhšie.

Práve tak funguje SmartBooks – užívateľom dáva úlohy, čím ich preskúša z daného učiva. Dokáže sa pritom zamerať iba na vedomosti, s ktorými má žiak problém. Nezáleží pritom, či ide o matematiku, dejepis alebo cudzie jazyky.

Aplikácia obsahuje viac ako 10 000 obrázkov a 40 000 náučných úloh z najdôležitejších premetov. Vyše štyri roky ju pripravovali desiatky pedagógov.

Táto metóda je zároveň prínosom pre rodičov aj učiteľov. Získajú totiž prehľad, ktoré časti učiva sú pre dieťa problém.

V Piešťanoch tento produkt ponúka Inštitút jazykov a vzdelávania. Jej cena je od 9,90 €/mesačne, čo je neporovnateľné s nákladmi na doučovanie, za ktoré musia rodičia často platiť podobnú sumu pri hodinovej sadzbe.

SmartBooks je k dispozícii pre jednotlivcov i pre celé školy. Žiaci škôl, ktoré sa zapoja do projektu, môžu používať aplikáciu len za 2,-€/mesačne. Škola získa softvér úplne zdarma.

Výhodou pre školy je, že aplikáciu SmartBooks môžu učitelia využívať na interaktívnych tabuliach a zefektívniť tak samotné vyučovanie. SmartBooks poskytuje vypracované poznámky k učivu, učiteľ má k dispozícii vypracované zadania pre domáce úlohy a testy. Aplikácia teda šetrí čas a umožní učiteľom zamerať sa na to, čo robí žiakom problém.

Ak sa chcete o SmartBooks dozvedieť viac alebo si túto aplikáciu vyskúšať, kliknite na web stránku Inštitútu jazykov a vzdelávania Piešťany alebo kontaktujte pobočku Piešťany na tel. čísle: 033/3812597.

(Reklamný článok)