Ragtime v Dome umenia v podaní Saxophone Syncopators

Unikátne kvarteto Saxophone Syncopators sa špecializuje na interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny. Koncert v Dome umenia sa uskutoční vo štvrtok 16. augusta. Začína o 19.00 h.

Aranžmány skladieb, ktoré v Dome umenia zaznejú, pochádzajú z rokov 1910 až 1920, kedy saxofón ako hudobný nástroj zažíval svoj najvačší vývoj, a stal sa veľkou inšpiráciou pre interprétov aj pre hudobných skladateľov.

Saxophone Syncopators hrajú najstarší ragtime a hot jazz z rokov 1912 – 1920 v originálnych úpravách pre saxofónové kvarteto po vzore saxofónových ansámblov, ktoré v týchto časoch existovali, ako napr.Six Brown Brothers, Columbia Saxophone Sextette, The Missouri Entertainers, Joe Thomas Saxotette, Hollis Saxophone Quintet.

Na dosiahnutie čo najvernejšieho a najautentickejšieho zvuku používajú Saxophone Syncopators originálne dobové nástroje z 20. rokov minulého storočia.

Okrem toho sa členovia Saxophone Syncopators venujú aj interpretácii skladieb tzv. vážnej hudby, ktoré v tomto období pre toto obsadenie boli skomponované.

Vstupné: 8 eur