16.05.2015 # 09:51 # 09:51

Pozývame do kina Popoluška

Inzercia

Dej Popolušky sleduje osudy mladej Elly (Lily James), ktorej otec, kupec, sa po smrti jej matky znovu ožení. Ella má svojho otca velmi rada, a tak sa snaží k svojej macoche (Cate Blanchett) a jej dvom dcéram Anastasii (Holliday Grainger) a Drizelle (Sophie McShera) chovať milo a vrúcne. Robí všetko preto, aby sa vo svojom novom domove cítili príjemne.


Film Popoluška si môžete pozrieť v Dome umenia v pondelok 18. mája o 16.30 h. Premietanie je v digitálnej kvalite.


Keď ale Ellyn otec nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť svojej novej žiarlivej a krutej rodine. Čoskoro sa z nej stáva obyčajná slúžka. Keďže je neustále umazaná od popola, všetci jej s výsmechom na perách hovoria Popoluška. Navzdory krutostiam, ktorým je musí čeliť, nestráca nádej a je rozhodnutá riadiť sa posledným želaním svojej maminky, aby bola vždy „odvážna a láskavá“. Nehodlá sa podľahnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí sa k nej chovajú nepekne.

A potom je tu ešte istý krásny cudzinec, s ktorým sa stretla v lesoch. Ella, ktorá nemá najmenšie tušenie, že sa v skutočnosti jedná o princa a nie o obyčajného učňa zo zámku, Kita. Má pocit, že konečne stretla spriaznenú dušu. Krátko po tomto stretnutí sa zdá, že sa na ňu konečne usmialo šťastie. Všetky dievčatá z širokého okolia sú totiž pozvané do kráľovského paláca na bál a Ella sa teší, že by sa tam mohla opäť stretnúť s okúzľujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyslne jej roztrhá šaty, ktoré si Ella na túto príležitosť pripravila.
Ako vo všetkých správnych rozprávkach je však pomoc nablízku a objavuje sa v podobe kúzelnej Víly sudičky (Helena Bonham-Carter), ktorá premenou tekvice a niekoľkých myšiek Popoluškin život navždy zmení.

Na režisérsku stoličku sa posadilKenneth Ranaght, produkciu zastrešili Simon Kinberg, Allison Shearmur, David Barron a Tim Lewis. Scenár napísal Chris Weitz. O výtvarné spracovanie sa postaral Dante Ferretti, kostýmy vymyslela Sandy Powell a hudba vznikla pod taktovkou Patricka Doyla.

Vstupné: 3 eurá


Program Domu umenia na máj 2015 nájdete na tejto adrese


Audiovizual

Text: a foto: saturn.sk

X