Pospiš a Sillay štartujú Songs Tour, prídu aj do Elektrárne

Hudobná a producentská dvojica Robert Pospiš & Martin Sillay sa svracia k pesničkárskemu albumu Doba. Video, ktoré mal na starosti fotograf a filmár Ondrej Forus predstavia hudobníci aj na sérii koncertov s názvom Songs Tour v piatich slovenských mestách. Ich koncert v Elektrárni Piešťany sa uskutoční 26. januára. Vstupenky sú v predpredaji cez Ticketportal.sk.

Videoklip k takmer osemminútovej skladbe Každý má v sebe niečo dobré zverili Robert Pospiš & Martin Sillay Ondrejovi Forusovi, mladému talentu slovenskej fotografie. Ten sa rozhodol pre originálny a mimoriadne náročný prístup “rozpohybovaných“ fotografií.

„Dievča sa snaží uniknúť pred svojimi najtemnejšími obavami a strachom, nedokáže mu čeliť, pohlcuje ju,“ zhŕňa svoj pohľad na poetiku videoklipu k skladbe Každý má v sebe niečo dobré autor videoklipu a fotograf Ondrej Forus.

„Od vydania albumu Doba uplynulo niekoľko rokov. S Martinom sme preto mali od tých skladieb istý odstup. Myslím si, že Ondrejov prístup je osobitý v tom najlepšom zmysle slova. Každá skladba je príbeh, ktorý sa dá prerozprávať rôznymi spôsobmi. Toto je ten Ondrejov,“ opisuje výsledok spolupráce Robert Pospiš a dodáva, že spolu s Martinom Sillayom sa v posledných štyroch rokoch venovali rôznorodým projektom a ich pesničkárska tvorba bola viac v úzadí.

Alubum Doba nikdy nehrali celý naživo a napriek tomu si našiel poslucháčov. „Rozhodli sme sa teda, že sa k tým skladbám na chvíľu vrátime. Keďže sa Doba mastrovala v Londýne, v rovnakom meste sa robil aj remaster singlu. Značka Abbey Road pre nás bola jasnou voľbou. Skladba dostala nový zvuk, jej odkaz však zostal rovnaký,“ dodáva k návratu k pesničkárskej tvorbe Robert Pospiš.

Skladby, ktoré zachytávajú pulz doby zahrajú Robert Pospiš & Martin Sillay na miestach, ku ktorým majú silný vzťah. Dôsledne zostavený program bude stáť na silnej textárskej výpovedi a výborných hudobníkov.

„Veríme, že krátke turné, ktoré chystáme na konci januára bude plné silných momentov. Zahráme hlavne skladby z našich pesničkárskych albumov a možno príde aj na nejaké prekvapenie a špeciálnych hostí. Tešíme sa na to,“ pozýva na sériu koncertov s označením Songs Tour hudobník a producent Martin Sillay.

(Reklamný článok)