Posledný koncert tohto roka: Bratislava Hot Serenaders v Dome umenia

Hudobný program jedinečného orchestra, interpretujúceho originálnym spôsobom hot-jazzovú hudbu si môžete užiť v piešťanskom Dome umenia 17 . decembra.

Bratislava Hot Serenaders orchester patrí k jedným z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku. S veľkými úspechmi doma i v zahraničí funguje už od roku 1992.

Orientuje sa na hot jazz alebo sweet and dance music – táto hudba prišla z Ameriky do Európy koncom dvadsiatych rokov. Inšpiráciou sa pre hudobníkov orchestra stala tiež osobnosť speváka Františka Krištofa Veselého, ktorého popularita vzrástla predovšetkým v začiatkoch štyridsiatych rokov minulého storočia.

Viaceré Veselého piesne sú už dlhodobo neoddeliteľnou súčasťou programu koncertov Bratislava Hot Serenaders.

Prečo sa rozhodli hľadať inšpiráciu práve v jazzovej hudbe 20 . a 30. rokov? Ich fascináciu starým jazzom pochopíme vtedy, keď si vypočujeme starý ragtime, neworleanský štýl, dixieland či raný swing, keď sa oboznámime s menami hudobníkov ako Bix Beiderbecke, Count Basie, Duke Ellington, Louis Armstrong, Red Nichols, Fred Rich, Frankie Trumbauer či Bing Crosby . Zabudnúť by sme nemali ani na výborné orchestre Bennyho Goodmena, Paula Howarda, Jimmyho Doorsyho, Paula Whitemana, R.A. Dvorského a ďalšie.

Vstupenky na tento koncert sú v predpredaji v pokladni Domu umenia Piešťany (pondelok až piatok od 14.00 do 17.00 h a hodinu pred predstavením) aj cez Ticketportal.

Reklamný článok Foto: Ctibor Bachrantý