14.06.2017 # 15:46 # 15:46

Piešťany čaká víkend jahodových pochúťok

Inzercia

Počas nadchádzajúceho víkendu, od piatka 16. júna do nedele 18. júna, si môžete užiť Piešťanský víkend jahodových pochúťok. Pripravujú ho členovia oblastnej organizácie cestovného ruchu. V Zuckmann Ville a v kaviarňach hotelov Park a Máj si budete môcť dopriať jedlá, ktorých základom sú chutné jahody od miestnej pestovateľskej firmy Plantex. Tá má plantáže neďaleko Piešťan v Borovciach a v Bučanoch. V ponuke sú dezerty, ale aj nápoje a hlavné jedlo s netradičnou omáčkou.

Pestré jahodové menu pripravili v Zuckmann Ville, ktorú nájdete na pešej zóne v centre mesta. Ak prídete vysmädnutý ako prvý si môžete dať v krásnom prostredí zrekonštruovanej historickej budovy Jahodový Aperolspritz alebo Jahodové bellini, čo sú lahodné letné nápoje, ktorým dominujú jahody z polí neďaleko Piešťan. Slnečné počasie posledných dní jahodám veľmi prospieva, takže majú výbornú chuť. V Zuckmanne ďalej pre vás chystajú ako hlavný chod Filet tresky s jemne pikantou jahodovou salsou a výberom listového šalátu. Filet tresky je jemne opečený a výnimočnú chuť mu dodáva sladko-jemne ostrá omáčka. Ak by ste mali zálusk aj na sladké, môžete si dať domáce palacinky s vanilkovou ricottou, jahodami a sorbetom.

Zuckmann Villa sa nachádza na Winterovej ulici 56 v Piešťanoch. Otváracie hodiny piatok a v sobotu od 7:30 do 23:00 h. V nedeľu je otvorené od 7.30 do 20:00 h.

V rámci Piešťanského víkendu jahodových pochúťok si v kaviarni hotela Park môžete dopriať tri sladké pochúťky. Prvou je Jahodová poézia. Hotelová cukrárka takto nazvala nadýchaný smotanovo – tvarohový krém s jahodami. Druhou bude Jahodovo – rebarborový pie – krehké cesto plnené osviežujúcou jahodovo – rebarborovou plnkou s lahodnou šľahačkou. No a napokon Falošné jahodové tiramisu, teda ľahký piškót prekladaný jogurtom a jahodami.

Hotel Park, leží v príjemnom a tichom prostredí na okraji mestského parku tesne pri rieke Váh (Nábrežie Ivana Krasku 2, Piešťany). Hotelová kaviareň s letnou terasou a detským ihriskom s množstvom atrakcií pre deti je otvorená v čase od 9:00 do 22:00 hod.

Jahodové pochúťky vás čakajú aj v kaviarni hotela Máj. Servírovať sa bude jahodová bublanina z nadýchaného domáceho piškótového cesta bez umelých prísad a jahodový ovocný pohár so šľahačkou a zmrzlinou, ktorého základom je výberová zmrzlina HS select.

V piatok od 19:00 h do 23:00 h sa v kaviarni koná tanečný večer, takže si môžete užiť i príjemné chvíle vo dvojici pri romantických rytmoch hudby.

Medical wellness hotel Máj sa nachádza v južnej časti mesta, neďaleko rieky Váh a vodnej nádrže Sĺňava (Hlboká 49, Piešťany). Kaviareň je v prevádzke denne od 11:00 do 23:00 hod.

Tlačová správa/Rezort Piešťany

X