Piešťanskí podnikatelia darovali mestským zariadeniam dezinfekčné prostriedky

Mestskí poslanci Matúš Kromholc a Jaroslav Rybárik zorganizovali zbierku, do ktorej prispelo viacero miestnych podnikateľov, aby pomohli ľuďom, o ktorých sa stará samospráva.

Mimoriadna situácia ukázala, že Piešťanci si vedia pomáhať. I keď sa zdá, že najhoršie máme za sebou, prísne hygienické opatrenia budú platiť aj naďalej a spotreba dezinfekčných prostriedkov tak skoro neklesne.

„Každý podnikateľ sa mohol zapojiť ľubovoľnou čiastkou. Teší ma, že máme v Piešťanoch podnikateľov, ktorí majú veľké a dobré srdce v týchto ťažkých časoch,“ hovorí Matúš Kromholc, ktorý zbierku medzi piešťanskými podnikateľmi zorganizoval spolu s Jaroslavom Rybárikom. Obaja sa zároveň vzdali poslaneckých odmien za mesiac marec.

Nákup bez marže zabezpečila firma Jaroslava Rybárika, aby bolo za vyzbieranú sumu materiálu čo najviac. Podľa jeho slov je dopyt po podobných výrobkoch obrovský, čo ženie ceny do astronomických výšok.


Do zbierky sa zapojili tieto firmy:

RESPECT-SLOVAKIA s.r.o. – svet poistenia
MAGNA E.A. a.s. – dodávateľ energií
SLOVENSKÁ CHRÁNENÁ DIELŇA s.r.o. – výroba reklamných produktov
ZUCKMANN VILLA – reštaurácia a ubytovanie
PLZEŇSKÁ PIVÁREŇ NA ROHU – gastro-piváreň
ALL 4 LIFE, s.r.o. – realitná kancelária
AB CONTACT, s.r.o. – realitná kancelária


V sklade Odboru sociálnych Mestského úradu Piešťany tak vo štvrtok 7. mája pribudli pracie prostriedky, antibakteriálne prísady na pranie, dezinfekcie a hlavne jednorázové utierky, ktoré sú pri čistení povrchov nepostrádateľné. Slovenská chránená dielňa prispela rúškami, ktoré vyrobili jej zamestnanci.

„Tento materiál bude využitý v mestských zariadeniach, ktoré sa starajú o seniorov, ale dostanú ho napríklad aj opatrovateľky, ktoré pomáhajú v domácnostiach a tiež mestská polícia,“ dodal Jaroslav Rybárik, ktorý už na začiatku koronakrízy daroval radnici 300-tisíc jednorázových rukavíc a pomohol so zabezpečením dezinfekčných prostriedkov v čase najväčšieho dopytu po takýchto produktoch.


Produkty, ktoré boli v rámci zbierky darované mestským organizáciám:

Dezinfekcia – 350 l
Dezinfekcia antibakteriálna do prania – 55 l
Útierky papierové – 35 640 metrov
Dezinfekcia na ruky – 70 mlm – 41ks
Útierky antibakterialne – 1440 ks
Mydlo antibakterialne – 30 l
Prach na pranie – 40 kg
Rúška – 200 ks


(Reklamný článok)