Peter Lipa zostavil koncertný program z textov Milana Lasicu

Po roku do piešťanskej Elektrárne znovu zavíta jazzman Peter Lipa. Predstaví sa tam spolu so svojim bandom 9. apríla o 19.30 h. Vstupenky sú v predpredaji cez Ticketportal. Industriálnymi priestormi sa rozozvučia známe skladby, ktoré otextoval Milan Lasica.

„Môj band sa skladá z najlepších slovenských inštrumentalistov, sú to podstatne mladší hudobníci a oni svojou hrou na nástroje oslovujú aj tu najmladšiu generáciu. Piesne majú veľmi rôznorodý charakter,“ hovorí Peter Lipa a dodáva.

Aj preto nie je podľa neho možné, zaradiť ich do určitého štýlu: „Texty a hudobná zložka tvoria charakteristickú hudbu, v ktorej spolu existujú prvky jazzu, blues, populárnej hudby aj šansónu.“

Na koncerte zaznejú piesne, ktoré vznikli na začiatku spolupráce s Milanom Lasicom – od čias amerických evergrínov cez Prosperitu, Baladu o štyroch koňoch až po Návštevu po rokoch.

Spolu s Petrom Lipom sa v Elektrárni Piešťany predstavia aj jeho syn Peter Lipa ml. (klavír), Michal Šimko (basgitara), Michal Fedor (bicie), Michal Žáček (sax).

Vstupenky sú v predpredaji cez Ticketportal.

(Reklamný článok)