14.05.2018 # 12:31 # 12:31

Noc literatúry sa blíži, poznáme meno výhercu

Noc literatúry je celoeurópske podujatie určené širokej (dospelej) verejnosti, študentom, priaznivcom literatúry a kultúry. Organizujú ho České centrá v jednotlivých krajinách a Združenie kultúrnych inštitútov krajín EÚ. V Piešťanoch sa uskutoční v stredu 16. mája 2018.

Noc literatúry má za sebou už vyše desaťročnú tradíciu. V rámci tohto podujatia čítajú herci, speváci a moderátori ukážky z vybraných kníh na netradičných miestach. Myšlienkou je priniesť súčasnú literatúru medzi ľudí a zároveň ukázať mesto tak, ako ho bežne nepoznáme.

Knihy vyberajú jednotlivé inštitúty (tento rok sa zapoja Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Nemecko, Rakúsko, Taliansko, Španielsko, Portugalsko, Holandsko, Belgicko, Izrael, Francúzsko, a jednu knihu vyberá Európska komisia). Sú to diela súčasných autorov, ktoré boli preložené do slovenčiny.

V spolupráci s organizátorkami piešťanskej Noci literatúry sme minulý týždeň vyhlásili súťaž o knihy vydavateľstva Tatran. Stačilo napísať, na ktorú knihu či čítajúceho sa na podujatí Noc literatúry Piešťany najviac tešíte.

Šťastie sa tentoraz usmialo na Lenku Horňáčkovú, ktorá odpovedala, že sa najviac teší na študentov gymnázia, pretože „bude zaujímavé sledovať, ako si s dielom poradia čitatelia amatéri.“


Noc literatúry Piešťany / 16. mája 2018/ 17.30 – 22.00

17:30 Dom umenia Serhij Žadan Hymna demokratickej mládeže (číta Michal Nikodem)

18: 00 Galéria Fontána – Antal Szerb Cesta za mesačného svitu (číta Rudi Rus)

18:30 Vila Dr. Lisku – Jaroslav Kalfař Kosmonaut z Čech (číta Pišta Vandal)

19:00 Pražiareň kávy Classic Coffee – Ondrej Štefánik Som Paula (číta Dado Nagy)

19:30 Gymnázium P. de Coubertina – Gonçalo M. Tavares Štvrť (čítajú študenti gymnázia)

20:00 Mestský úrad – Zdenka Becker Samy (číta Zuzana Slámková)

20:30 ŽiWell – Michel Guenassia Vplyv Davida Bowieho na osudy mladých dievčat (číta Braňo Jobus)

21:00 Afterpárty v ŽiWelli – vystúpi Braňo Jobus


(Reklamný článok)

X