Nikolaj Nikitin a Ľuboš Šrámek zakončia turné s albumom Altar v Piešťanoch

To najlepšie zo slovenskej jazzovej scény v spojení dvoch výnimočných hudobníkov. Autorská dvojica klavirista Ľuboš Šrámek a saxofonista Nikolaj Nikitin uzavrú turné s albumom Altar v Elektrárni Piešťany v piatok 19. januára. Ako hosť sa s nimi predstaví kontrabasista Matej Štubniak. Začiatok koncertu je o 19.30 h a vstupenky v predaji cez Ticketportal.

Výsledkom spolupráce Ľuboša Šrámeka a Nikolaja Nikitina je projekt Altar live. Samotný názov odkazuje na termín oltár. Ten obaja hudobníci postavili z deviatich obľúbených skladieb. Okrem vlastnej tvorby siahli aj po téme Leoša Janáčka, J. S. Bacha, či po parafráze známeho štandardu. K nahrávaniu vo dvojici inšpirovala Nikitina a Šrámeka tvorba mnohých velikánov.

Doprajte si darček v podobe intenzívneho hudobného zážitku. Ich skladby vás vtiahnu do unikátneho zvukového sveta, ktorý stojí na krehkej drobnokresbe jednotlivých kompozícií.

Koncert sa uskutoční v Elektrárni Piešťany 19. januára. Začína o 19.30 h. Vstupné: 6 eur / 4 eurá (študenti, seniori, ZŤP). Predpredaj cez Ticketportal.

(Reklamný článok) Foto: Jaro Novák