Naučte sa jesť so Svetom zdravia

Prečo sa v poslednej dobe toľko hovorí o obezite, diétach a prostriedkoch na chudnutie? Dôvod nám vysvetlí výživová poradkyňa Sveta zdravia Ing. Adriána Valková, ktorá sa otázke v oblasti obezity venuje v piešťanskej pobočke Sveta Zdravia – už 21. na Slovensku.

Nárast obezity je v súčasnosti veľkým problémom našej spoločnosti. Viac ako polovica dospelej populácie trpí nadváhou alebo obezitou, ktorá si vyberá daň v podobe nárastu počtu úmrtí v dôsledku tohto ochorenia alebo jeho komplikácií.

Prečo by sme mali riešiť niečo, čo nás (zatiaľ) netrápi?

Väčšina ľudí žije v domnienke, že kilá navyše sú iba estetickou záležitosťou. Ľudia svoju obezitu často ospravedlňujú nesprávnym predpokladom, že ide o dedičnú záležitosť. V skutočnosti sa však dedičnosť na ochoreniach podieľa len asi 15%, pričom najvyšší podiel na vzniku obezity má náš životný štýl.

Ako vieme pomôcť ľuďom s nadváhou vo Svete zdravia?

Klientovi, ktorý sa rozhodne s nami nadviazať spoluprácu, špecialista vypracuje jedálniček. Ten je zostavený na základe špecifickej metódy – komplexnej nutričnej typológie a stanovenia metabolického typu. Táto metóda je vyvinutá na základe dlhoročnej praxe popredných lekárov a odborníkov vo výžive. Vďaka tomu získa klient zoznam odporúčaných a neodporúčaných potravín v súlade so svojim metabolickým typom. V praxi to znamená, že klienta naučíme, ktoré potraviny jemu konkrétne, urýchľujú metabolizmus a pomáhajú pri spaľovaní tukov, a naopak, ktoré sú pre jeho organizmus nevhodné s negatívnym dopadom na celkový zdravotný stav.

Akí klienti vás navštevujú najčastejšie?

Motivácia klientov je rôzna. Najviac je samozrejme tých, ktorí potrebujú schudnúť. No mnoho klientov viac ako hmotnosť trápia nepríjemné tráviace ťažkosti, pálenie záhy, alebo problémy s nafukovaním. Určité percento klientov si želá pribrať, iní zas potrebujú upraviť jedálniček, lebo chcú viesť zdravší život.

Prečo sú ľudia veľakrát skeptickí voči rôznym diétam či doplnkom?

Je to jednoduché. Žijeme v dobe reklám, keď byť štíhly je „in“ a zároveň v dobe epidémie obezity. Na trhu je preto veľké množstvo rôznych produktov a diét zaručujúcich efekt. Je však potrebné uvedomiť si, že pokiaľ nezmeníme životný štýl, nie je možné dosiahnuť adekvátnu zmenu hmotnosti a zdravotného stavu. Môj názor je: doplnky áno – ale s vedomím, že sú to len doplnky, teda niečo dopĺňajú, v žiadnom prípade nie sú náhradou rozmanitej stravy, ktorú naše telo potrebuje celoživotne. Kľúčom k úspechu je naučiť sa jesť a to je presne to, čo učia výživoví špecialisti Sveta zdravia svojich klientov.

Ako sa klientom darí? Nemajú obavy z toho, že je to opäť len nejaká diéta, ktorej výsledkom na konci bude jojo efekt?

Jojo efekt je častým výsledkom redukčných diét a oprávnene spôsobuje obavy. Našim klientom vždy vysvetlíme, že vo Svete zdravia nedržíme diétu, ale učíme čo, kedy a prečo jesť, ponúkame tak vzdelávanie v oblasti výživy. Pokiaľ ide o konkrétne výsledky Sveta zdravia, obdivuhodný je úspech pána Petra Pridala, ktorého príbeh zarezonoval vo viacerých médiách. Za 10 mesiacov schudol až neuveriteľných 72 kg z pôvodnej hmotnosti 158 kg, podobne ako pani Rusnáková, ktorej priebeh chudnutia so Svetom zdravia mali možnosť vidieť tisícky divákov v relácii “Modré z neba”. Samozrejme, pre každého znamená úspech niečo iné, pre niekoho je veľkým povzbudením aj úbytok 2 kíl, ktoré chýbajú k vysnívanej postave. Pre nás je najväčším zadosťučinením pocit klienta, ktorý sa po našom programe cíti lepšie, ľahšie a hlavne zdravšie. A ak je hmatateľným výsledkom úprava hodnôt cukru, tlaku, alebo cholesterolu, vieme, že naša práca má zmysel.


Chcete aj Vy svoj vlastný „chudnúci“ plán na mieru?

Bežná cena vstupnej konzultácie je 15,90€. Kto sa prihlási do 15.02.2018 cez portál zpiešťan.sk, dostane 50% ZĽAVU a ak sa prihlási vo dvojici získa vstupnú konzultáciu pre partnera ZDARMA.

Môžete sa objednať na tel: 0948903016, email: piestany@svet-zdravia.sk alebo príďte do Sveta zdravia na Winterovu ul.41, /zdravotnícke zariadenie Vila Alexander, vchod cez lekáreň Dr. Max, 1. poschodie/.

Tešíme sa na Vás, za kolektív Svet zdravia Ing. Adriána Valková


(Reklamný článok)