Narodeninový recitál speváčky Lucie Bílej

Lucie Bílá prichádza pri príležitosti významného životného jubilea potešiť svojich fanúšikov na Slovensko. So svojím narodeninovým recitálom sa predstaví aj v piešťanskom Dome umenia v nedeľu 25. septembra o 19.00 h.

Od samého začiatku deväťdesiatych rokov ju môžeme sledovať vo väčšine významných muzikálov českej scény.

Jej domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika, kde účinkovala takmer tri roky v titulnej úlohe muzikálu Johanka z Arku, za ktorú dostala od Hereckej asociácie Cenu Thálie 2000 v odbore “opereta, muzikál”.

V oblasti popovej hudby vydala Lucie Bílá celý rad sólových albumov, s ktorými úspešne dobýva rebríčky tuzemských hitparád, a jej hity ako “Ave Maria” “Láska je láska”, “Trouba”, “Esemes” alebo “Miluji tě” pozná takmer každý. Za osudové možno označiť stretnutie a dlhoročnú tvorivú spoluprácu s autorskou dvojicou Soukup / Osvaldová, rovnako tak ako javiskový “partnerstvo” s klaviristom a skladateľom Petrom Maláskom.

Vo filme sme mohli Luciu Bílú uvidieť v niektorých rozprávkach. Z jej televíznej tvorby nemožno vynechať jej autorskú reláciu Lucie na Bílo, kde sa podieľala na tvorbe scenára a prispela i moderátorsky. Excelovala v  najsledovanejšej relácii českých televíznych staníc – MISS Desetiletí, ktorý moderovala s humorom a bravúrou sebe vlastnou. Spolu s Karlom Gottom patrí Lucie k tradičným speváckym hosťom finále súťaže Miss Českej republiky. Naspievala titulnú pieseň k filmu Marie Poledňákovej “Líbáš jako Bůh”.

Za svoj najväčší doterajší úspech Lucie považuje svoje dve vystúpenia na hudobnom festivale Pražská jar 98. Podarilo sa jej to ako prvej popovej speváčke v histórii. Jedno vystúpenie bolo realizované s Pardubickou filharmóniou s dirigentom Douglasom Bostockom, druhé s Hudbou Hradnej stráže a Polície ČR pod taktovkou Libora Peška. V oblasti vážnej hudby spolupracuje s poprednými českými symfonickými orchestrami, svetovými sólistami a dirigentmi.

Vďaka svojmu mimoriadnemu talentu, humoru, bezprostrednému vystupovaniu, ale aj zmyslu pre pomoc tým, ktorí ju naozaj potrebujú, sa radí medzi najpopulárnejšie a najobľúbenejšie osobnosti tejto krajiny. Iste aj vďaka týmto faktom je mnohonásobnou držiteľkou prestížnych ocenení – televíznych Cien TýTý, Českého slávika, Cien akadémie populárnej hudby (predtým Gramy) a mnohých ďalších významných ocenení.

Vstupné: 35,- €

Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia Piešťany v pondelok – piatok 14.00 – 17.00 a hodinu pred koncertom (telefón: 033/24 58 001) a cez www.ticketportal.sk.

(Reklamný článok)