Na výstave automobilového dizajnu majú zastúpenie aj Piešťanci

Andrej Chotváč a Peter Chudý patria k špičke československého automobilového dizajnu. Aj nápady týchto dvoch Piešťancov prezentuje výstava s názvom Autolinea Czechoslovakia 1949 – 1989, ktorú otvoria v Dome umenia v sobotu 18. marca o 14.00 h.

Výstavu pripravilo Slovenské centrum dizajnu a prezentuje na nej diela 14 autorov z bývalého Československa. Ide o návrhy automobilových karosérií, ktoré sa nedostali do sériovej výroby.

Návštevníci uvidia kresby, fotografie a modely automobilov, mnohé doposiaľ nezverejnené. Svoje zastúpenia majú medzi nimi aj Andrej Chotváč a Peter Chudý z Piešťan.

Andrej Chotváč vytvoril karosérie pre dva Spidery (jeden z nich na titulnej snímke z archívu A. Ch.) – išlo o vozidlá, ktoré písali históriu československého motošportu. O Petra Chudého mali záujem aj renomovaní talianski výrobcovia automobilov. Jeho talent sa však týmto smerom nemohol rozvinúť kvôli železnej opone.

Na výstave Autolinea Czechoslovakia 1949 – 1989 v Dome umenia majú obyvatelia a návštevníci Piešťan jedinečnú možnosť spoznať aj diela ďalších tvorcov patriacich k avantgarde československého automobilového designu.


Po slávnostnej vernisáži si jej návštevníci môžu o 15.30 h vo veľkej sále Domu umenia pozrieť divácky úspešný slovenský film Únos.


Výstavy v Dome umenia sú otvorené: utorok – piatok: 14.00 – 17.00 h, sobota – nedeľa: 14.00 – 18.00 h, pondelok – zatvorené.

(Reklamný článok)