07.12.2016 # 12:25 # 12:25

Na opere Láska zďaleka môžete vyhrať vstupenky na Nabucco

Inzercia

Dom umenia pokračuje priamych prenosoch z Metropolitnej opery New York a pre pravidelných návštevníkov pripravil vianočnú súťaž. Každý, kto príde na predstavenie Láska zďaleka, bude zaradený do žrebovania o vstupenku na Nabucco.

Tieto dve operné diela uvádza v premiére Metropolitná opera New York krátko po sebe, a vďaka digitálnym technológiám ich môžu zažiť aj návštevníci piešťanského Domu umenia. Láska zďaleka je na programe v sobotu 10. decembra a Nabucco už 7. januára. Začiatok oboch predstavení je o 18.55.
V rámci vianočnej súťaže budú všetky vstupenky na operu Láska zďaleka zlosovateľné a počas prestávky môžu diváci vyhrať vstupenku na Nabucco.

Toto predstavenie bude dirigovať hudobný riaditeľ Metropolitnej opery New York James Lavine. Verdiho dráma z obdobia starovekého Babylonu je známa aj vďaka Zboru hebrejských otrokov – časti, ktorá sa stala notoricky známou.

Operu však preslávila aj náročná sopránová úlohu Abigail, ktorá niektorým nedostatočne pripraveným speváčkam poškodila hlasivky. Svetoznáma Maria Callas túto úlohu spievala iba trikrát. V novom naštudovaní Metropolitnej opery New York sa jej zhostila Liudmyla Monastyrska.

Ďalej sa predstavia Jamie Barton ako Fenena, Russell Thomas ako Ismael a Dmitri Belosselskiy ako prorok Zachariáš, touto úlohou debutoval v Metropolitnej opere v roku 2011.

(Reklamný článok)

X