Mikuláš príde na Vianočné trhy na motorizovaných saniach

Druhý adventný týždeň v centre Piešťan bude patriť deťom aj tým, ktorí sa na Vianoce tešia ako malí. Už v priadok príde na Námestie slobody Mikuláš a organizátori Vianočných trhov pripravili pestrý program aj na ďalšie dni.

Nezvyčajné vozidlo – sane ako z rozprávky o Mrázikovi dôverne poznajú deti v okolí Nitry. Do Piešťan zavíta jeho posádka zložená z Čerta, Anjela a Mikuláša po prvý raz. Deťom bude rozdávať sladkú nádielku a dospelým vyčarí úsmev na tvári.

Drevené sane sú pokryté vatou, zdobia ich svetlá aj prskavky. Čert, ktorý je autorom tohto rozprávkového dopravného prostriedku, do saní tankuje benzín. V ich útrobách sa totiž skrýva motor zo starej škodovky.

Mikuláš s družinou príde na piešťanské Námestie slobody rozdávať radosť v piatok 6. decembra o 16.30 h. Špeciálny mikulášsky program potrvá do 18.00 h a potom budú nasledovať koncerty. Najprv sa predstavia The Butchers – blues-rocková kapela zo Šamorína, ktorá má na konte dva úspešné albumy a nespočet koncertov. Následne sa o zábavu od 20.00 h postará country skupina Weekend, v ktorej podaní zaznejú známe hity tohto žánru.

Deň po Mikulášovi, v sobotu 7. decembra, sa uskutoční Krampus – pochod čertov, ktorého súčasťou sú aj koncerty pre všetkých zdarma. Program na pódiu na Rázusovej ulici, pred hotelom Satelit, začína už o 14.00 h vystúpením formácie Kmeťoband a pokračuje o 15.30 h koncertom skupiny Heľenine oči. Samotný pochod čertov štartuje o 17.00 h.

Nedeľný program zostáva verný dobrým zvykom piešťanských Vianočných trhov. O 15.30 h si môžu obyvatelia a návštevníci kúpeľného mesta pri horúcom punči a ďalších tradičných dobrotách pozrieť vianočné divadelné predstavenie v podaní Exallievov Don Bosca. Potom budú nasledovať príhovory zástupcov cirkví a mesta. Druhý adventný víkend ukončia vystúpenia vystúpenia folklórneho súboru Povoja (16.30 h) a skupiny V Trio Excellent (17.30 h).

(Reklamná článok)