Martin Valihora, Oskar Rózsa a ďalší predstavia projekt Hrana v Prírodnom kine

Piešťany sú jedným z hŕstky slovenských miest, v ktorých je možné v rámci letného turné zažiť koncert projektu Hrana. Oskar Rózsa, Martin Valihora a ďalší špičkoví hudobníci predstavia tvorbu svojho predčasne zosnulého kamaráta Mareka Brezovského.

Mestské kultúrne stredisko Piešťany krátko po znovuotvorení Prírodného kina pripravilo koncert projektu Hrana, ktorý sa uskutoční v pondelok 31. augusta a jeho súčasťou bude aj projekcia dokumentu Hrana – 4 filmy o Marekovi Brezovskom.

Koncert začína o 20.00 h a po ňom bude nasledovať premietanie o výnimočne talentovanom skladateľovi a muzikantovi, ktorý veľmi mladý zomrel na predávkovanie heroínom. Dokument je rozdelený do štyroch kapitol. V prevej hovoria o Marekovi Brezovskom jeho kolegovia a kamaráti, v ďalšej jeho priateľky a potom aj rodičia a príbuzní, ktorí rekapitulujú jeho závislosť. Záverečnou časťou je krátky animovaný film.

Štúdiový album s názvom Hrana vznikol v roku 1999, päť rokov po smrti Mareka Brezovského. Ide o kompiláciu pôvodných skladieb, ktoré nahral so skupinou Art M Trio a skladieb, ktoré po jeho smrti produkčne dokončil Oskar Rózsa v spolupráci s mnohými ďalšími slovenskými hudobníkmi.

Naživo znejú tieto skladby len výnimočne. Počas tohtoročného letného turné tlieskali projektu Hrana fanúšikovia v niektorých slovenských kluboch, ale aj na Hrade Devín a v amfiteátri v Banskej Štiavnici. Prírodné kino v Piešťanoch je poslednou zastávkou.

Hrana sa predstaví v tejto zostave:

Oskar Rózsa – klávesy, spev
Martin Valihora – bicie
Vladislav Slnko Šarišský – klavír
Marek Minárik – basgitara
Adam Mičinec – gitara
Oskar Török – trúbka

Cena vstupeniek v predpredaji je 15 eur, je možné ich kúpiť aj online cez kino-fontana.sk.

(Reklamný článok) Foto: Marek Bučko