19.12.2017 # 19:31 # 19:31

Kúsok Pyrenejského polostrova v Piešťanoch

Inzercia

Už druhé Vianoce môžete potešiť svojich najmilších delikatesami z predajne olio – portugalské a španielske delikatesy, v ktorej nájdete najväčšiu ponuku gourmet rybích konzerv a morských plodov nielen v Piešťanoch, ale aj na Slovensku.

Osobný prístup a výber majiteľov ponúka spojenie tých najlepších chutí z Portugalska a Španielska. Produkty, ktoré si priamo dovážajú si už stihli obľúbiť stáli zákazníci nielen v Piešťanoch, ale aj zákazníci na pravidelnom sobotňajšom potravinovom trhu v Starej tržnici v Bratislave.

V predajni olio nájdete portugalské rybie konzervy rodinnej firmy Ramirez s tradíciou najstaršieho európskeho podniku na spracovanie čerstvých rýb už od roku 1853.

Najlepšieho tuniaka nájdete pod značkou Santa Catarina loveného výlučne na udicu v okolí Azorských ostrovov. Metóda lovu tzv. ,,SALTO I VARA” (skok a udica) je jediným spôsobom rybolovu, ktorý zabezpečuje ekologickú udržateľnosť a obnovu tamojšieho ekosystému.

Najkvalitnejšie olivové oleje z Portugalska od malých výrobcov, ktoré sú držiteľmi celého radu prestížnych ocenení dajú ten správny základ pre každé jedlo.

Pre milovníkov olív majú v ponuke olivy z Aragónska – tradičné odrody Empeltre, Campo Real v rôznych marinádach, s bylinkami, cesnakom, ale aj klasické neochutené verzie.

Obľúbené “zelené víno” z portugalskej oblasti Vinho Verde, vás príjemne pošteklí na jazyku. Ak ste obľúbencom červených vín určite si vyberiete z lahodných chuťou plných vín z oblasti Douro, Dão, či španielskej Ribera del Duero.

K dobrému vínu určite patrí aj kvalitné pohostenie. Mäsoví prívrženci si môžu pochutnať na sušenej šunke jamon serrano, ale aj ibérico z čiernych iberijskych prasiat od rodinnej firmy zo Salamancy.

Skutočná delikatesa je jamón ibérico bellota – sušená šunka z čiernych prasiat chovaných na žaluďoch, ktorá je považovaná za najlepšiu sušenú šunku na svete a radí sa napr. k pravému kaviáru či foie gras. Pražené mandle z Valencie sú už len čerešničkou pre chuťové poháriky.

Kozie a ovčie syry z Andalúzie spolu s extra panenským čapovaným olivovým olejom dovážajú priamo od rodinnej firmy rodiny Ibaňezovcov.

Čajoví nadšenci ocenia sypané BIO čaje z najstaršej európskej plantáže na Azorských ostrovoch, ktorá bez prerušenia spracováva a produkuje čaj už od roku 1883.

Darčekový kôš či balíček vyskladaný z takýchto a aj ďalších chuťoviek poteší každého vyznávača dobrého jedla a kvalitných dohľadatelných potravín.

Majitelia vám radi pomôžu a poradia pri výbere.

Predajňu olio – portugalské a španielske delikatesy nájdete v obchodnej pasáži pod hotelom Satelit (Námestie J. Murgaša 3, Piešťany)

Otváracie hodiny:

Pon.-Pia.: 9.00-17.00 hod.

Sobota: 9.00-12.00 hod.(23.12: 9.00-17.00 hod.!)

Ned.: zatvorené

(Reklamný článok)

X