Koncert Bis-Quit orchestra je súčasťou Dní ruskej duchovnej kultúry

Domu umenia Piešťany pozýva na koncert Komorného orchestra Bis-Quit a sólistov Štátneho akademického Mariinského divadla v Petrohrade, ktorý sa uskutoční v piatok 14. októbra o 19.00 h. Vstup na podujatie je voľný.

Podujatie je súčasťou Dní ruskej duchovnej kultúry – festivalu, ktorý bude prezentovať Slovákom Rusko a jeho kultúrne dedičstvo.

Program festivalu zahŕňa koncerty klasickej a duchovnej hudby v podaní popredných ruských súborov, sólistov Štátneho akademického Mariinského divadla a detských tvorivých kolektívov, výstavy a konferencie. Podujatia sa konajú v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach, Piešťanoch a v ďalších slovenských mestách.

Festival je zameraný na podporu a popularizáciu ruskej kultúry a umenia v zahraničí, podporu pre krajanov, rozvoj kultúrnych a duchovných väzieb medzi oboma krajinami a je organizovaný Ministerstvom kultúry Ruskej federácie, Veľvyslanectvom Ruskej federácie na Slovensku a Ruským strediskom vedy a kultúry v Bratislave.

Súbor Bis – Quit Orchestra vznikol v roku 2002 v ruskom Petrohrade. Súbor je laureátom mnohých medzinárodných súťaží. Jeho repertoár obsahuje viac než 250 skladieb rôznych žánrov, vrátane ruskej ľudovej hudby, klasickej hudby, jazzu, country, latino hudby, retro a tanečnej hudby.
Program reprezentuje unikátnu kombináciu tradičných ruských ľudových nástrojov so saxofónom a bicími nástrojmi.

Od svojho založenia odohrali viac než 1500 koncertov nielen v Rusku ale aj v Taliansku, Poľsku, Švajčiarsku, Južnej Kórei, Nemecku, Kube, Rakúsku, Číne, Škótsku, Francúzsku a Nórsku.

Účinkujú:

Andrey Antipov – balalaika contrabass
Rustam Gafarov – balalaika prima
Olga Evstafieva – domra alto
Vladimir Maslov – percussion instruments
Aleksandr Soshnikov – accordion
Aleksey Strelko – saxophone
Sólisti Mariinského divadla z Petrohradu

(Reklamný článok)