Koberce sú späť. Aký koberec vybrať do obývačky?

Jeden by povedal, že vstali z popola a niekto by zasa argumentoval, že koberce tu vždy boli aj budú. Skutočnosť je taká, že koberce pred pár rokmi boli na ústupe. Posledné roky sa však opäť stávajú neoddeliteľnou súčasťou interiérového dizajnu. Koberce do obývačky, spálne, detskej izby alebo koberce do kuchyne.

Prečo vôbec mať doma koberce? Veď je to len hltač prachu. A teraz vás prekvapíme. V miestnostiach, kde bol na podlahe koberec, je koncentrácia prachových častíc o polovicu nižšia ako u tvrdých podláh. Dôvod? Prach sa vďaka kobercom nevíri v priestore, čo je pre naše pľúca veľmi priaznivé. Zároveň je koberce interiérovým doplnkom, ktorý oživí priestor a vytvára atmosféru.

  • Znižujú percento prachových častíc vo vzduchu

  • Sú estetickým doplnkom v interiéri

  • Priestor opticky zväčšujú a zútulňujú

Koberec do obývačky

Koberec je tak trochu ukazovateľom vášho štýlu a vkusu. Moderný dizajn a moderný koberec, jednoducho, idú dokopy. V obývačke sa koberec nachádza zvyčajne v centre v blízkosti sedacej súpravy a preto je dôležité, aby spolu tvorili štýl. Dizajnér vám odporučí kontrast alebo jemné ladenie odtieňov so sedacou súpravou.

Koberec v obývačke plní estetickú i praktickú funkciu. Nikdy nestúpite na studenú podlahu, nezašpiníte ju a zároveň znižujete opotrebenie podlahy. Koberec vymeníte predsa len skôr ako laminátovú podlahu.

Koberec do spálne

To by mala byť doslova povinnosť. Predsa koberec je to prvé, čo vaše nohy cítia keď ráno vstávate a to posledné, keď večer líhate do postele. Preto musí byť koberec jemný, plyšový, teplý.

Pokojne môže ísť o koberec s vysokým vlasom. Ten je moderný a zároveň veľmi príjemný pri kontakte. Dbajte o jeho údržbu a on sa vám odvďačí. Koberec v spálni, obývačke či detskej izbe vytvára harmonickú atmosféru a reči o tom, že ide iba o prachovku už dávno neplatia.

Čo rozhoduje pri výbere koberca?

  • Materiál a typ koberca (vysoké, nízke vlákna, vlna, plyš, bavlna…)

  • Veľkosť koberca

  • Farba

  • Vzory

  • Cena

Dekorstudio.sk je miesto, kde si aj vy môžete vybrať svoj nový koberec podľa svojich predstáv.

(Reklamný článok)