Horúce leto: Prečo je dobré mať doma klimatizáciu?

Biela či čierna, deň alebo noc, rovnako aj klimatizácia v byte či dome má svojich fanúšikov i odporcov. Ak však uvažujete nad kúpou klimatizácie, máte na to minimálne jeden adekvátny dôvod. Neznesiteľné teplo, ktoré znižuje komfort vášho bývania. Je to dobrý dôvod na zaobstaranie si klimatizácie?

Ak sa pozrieme na posledné letá, zistíme, že tropické horúčavy sú u nás čoraz bežnejšie. Teplomery bežne ukazujú hodnoty nad 30 °C pokojne aj niekoľko týždňov bez prestávky. Interiéry bytov či domov sa prehrievajú, čo je spôsobené aj izolačnými vrstvami.

V zime je to výhodou, no v lete, ak sa dom či byt prehreje, zbaviť sa horúceho vzduchu je omnoho ťažšie. Možno si poviete, že otvoríte okno a urobíte prievan, no vedzte, že chvíľková spása nie je riešením. Vtedy prichádza na rad klimatizácia.

Stabilná teplota

Na otázku, prečo mať doma počas leta klimatizáciu by sme mohli odpovedať jednou vetou, no skúsme si to rozmeniť na drobné. Predovšetkým klimatizácia nie je zariadením, ktorá škodí vášmu zdraviu a urobí z danej miestnosti chladničku.

Po inštalácii klimatizácie je nutné teplotu postupne stabilizovať. Nastaviť termostat na určitú stabilnú teplotu a klimatizácia sa v horúčavách postará o jej stabilné udržiavanie. Práve pri stabilnej teplote je riziko ochorení menšie.

Zvýšenie kvality vzduchu

V letnom období je vo vzduchu omnoho viac alergénov a prachových častíc. Klimatizácia vzduch čiastočne filtruje. Vzduch pri inhalovaní nepôsobí tak sucho, pretože sa čiastočne zvyšuje jeho vlhkosť, a tak nevysúša sliznicu. Modernejšie klimatizácie dokonca vzduch ionizujú, čím ešte zvyšujú kvalitu vzduchu.

Komfort a ešte raz komfort

To najpodstatnejšie, pri stabilnej teplote a kvalitnejšom vzduchu sa momenty strávené v interiéri trávia príjemnejšie. Ak človek doma pracuje alebo len relaxuje, jeho organizmus reaguje na stabilnú izbovú teplotu priaznivo. To sa týka aj kvalitnejšieho spánku. Prečo mať doma klimatizáciu počas horúceho leta? Pretože sa doma budete cítiť komfortnejšie a ide o investíciu na desiatky rokov.

Potrebujete poradiť pri výbere novej klimatizácie, chcete novú klimatizáciu s montážou, hľadáte spoľahlivý servis klimatizácie? lacna-klima.sk sa postará o vaše pohodlie.

(Reklamný článok)