Horoskopy sú naša vášeň. Prečo ich tak veľmi milujeme?

Nová práca, nový vzťah alebo len nový mesiac v roku. Nech sa v našom živote deje čokoľvek, s obľubou si svoje rozhodnutia a ďalšie kroky potvrdzujeme pomocou horoskopov. Hľadáme v nich odpovede, ktoré nám nevedia dať ani naši blízki a riešime tak niektoré svoje dilemy. No prečo sú najmä pre ženy takou slabosťou?

Spoliehame sa na ne už tisícročia

Vkladať svoj osud do rúk horoskopov alebo veštenia nie je žiadnym rozmarom aktuálnej doby. Naši prapredkovia im dôverovali ešte viac ako súčasné generácie. Podľa predpovedí veštcov alebo kmeňových prorokov sa riadili pri vojnách, ale aj bežných každodenných rozhodnutia. V modernej ére sa horoskopy začali brať ako zábava na spríjemnenie voľného času. No zatiaľ čo sú pre väčšinu mužov iba možnosťou na zasmiatie, pre ženy sú hotovým magnetom. Často si nenechajú ujsť ani jednu príležitosť na ich prečítanie. Ráno sa podľa nich rozhodnú, aký budú mať deň a hľadajú v nich odpovede na vážne otázky. Sú takými ich obľúbenými kamarátmi, ktorí majú stále naporúdzi nejaké riešenie.

Víťazí v nás zvedavosť

Koho by nelákal pohľad do budúcnosti, vďaka ktorému by sme sa mohli vyvarovať niektorých svojich chýb. Túžime odhaliť, či náš priateľ je skutočne férový, alebo nám onedlho potkne nohy. Chceme vedieť, či nájdeme životnú lásku, alebo si budeme užívať slobodný život. Víťazí v nás typická ženská zvedavosť, aby sme mohli byť vždy o krok pred ostatnými. A keď sa nám náhodou nepodarí nájsť čo hľadáme, tak si tú odpoveď domyslíme pomedzi riadky aj v slovách, ktoré sa jej možno netýkajú. To podstatné je, že nájdeme odpoveď a vďaka tomu už nepociťujeme vnútornú nervozitu, lebo sa pomaly pripravujeme na to, čo má prísť.

V akých situáciách sa podľa nich rozhodujeme?

Tieto tri oblasti sú pre ženy z pohľadu horoskopov tie najzaujímavejšie a najviac priťahujú našu pozornosť:

1.) Vzťahy – chceme vedieť, či si nájdeme nášho vyvoleného, ako pokračuje náš vzťah alebo či nás neohrozuje nejaká sokyňa. V horoskopoch hľadáme odpoveď pri bolestivých rozchodoch, ale aj počas krásneho obdobia, aby sme vedeli, ako dlho nám vydrží.
2.) Nákupy – najmä keď nás čakajú väčšie výdavky, potrebujeme si ich potvrdiť aj takýmto nezvyčajným spôsobom. Nové auto si kúpime až v momente, keď nám horoskop prezradí, že urobíme správnu investíciu. A keď nám odporučí, že máme sporiť, tak radšej zabudneme aj na dovolenku.
3.) Kariéra – táto oblasť je pomerne široká. Chceme vedieť akým spôsobom sa dopracujeme na vrchol rebríčka, ale zároveň máme pod drobnohľadom aj kolegov, s ktorými môžeme mať napäté vzťahy. Podľa znamenia hľadáme slabé stránky šéfa, aby sme sa dopracovali do jeho pozornosti. Rozhodujeme sa aj o osude niektorých projektov a potvrdzujeme si v nich väčšie kroky.

Možnosť ako zmeniť budúcnosť

Ak neviete, aké plány by ste si mali vymyslieť počas víkendu, prečítajte si horoskop na zajtra. Berte to ako jednu z inšpirácií, ktorá vám pomôže vo vašom rozhodovaní. Môžno neviete, či máte zostať s priateľom alebo si vyjsť na babskú jazdu. Keď bude v horoskope napísané, že by ste mali radšej oddychovať, pomôže vám to rozlúsknuť vašu dilemu. Niekedy nám môžu horoskopy pomôcť pri riešení našej budúcnosti. No uvedomte si, že pre vás nie sú iba výstrahou, ale zároveň dobrou možnosťou ako ešte zmeniť svoje rozhodnutia a zvrátiť prípadnú katastrofu.

Pozor na závislosť na horoskopoch

I v tomto prípade platí pravidlo, že nemôžeme stratiť zdravý úsudok. Horoskopy nám majú poradiť, ale nemôžeme byť na nich závislé. Musíme sa vedieť rozhodovať aj samy a nemali by sme lipnúť na každej vete, ktorú nám takto predpovedá osud alebo sa zrútiť pri nejakých nepriaznivých správach. V konečnom dôsledku je všetko len v našich rukách a musíme to urobiť podľa vlastného svedomia a nie výsostne podľa rád z oblasti ezoteriky.

Autor: yka Hricková

(Reklamný článok)