Glenn Hughes predstaví v Dome umenia prierez svojou tvorbou

Preslávilo ho účinkovanie v Deep Purple, po ktorom nasledoval strmý pád do drogovo-alkoholového pekla. Glenn Hughes to na rozdiel od mnoho iných zvládol a jeho sólová kariéra je pozoruhodnou plavbou na vlnách hard rocku, soulu a funky a ich vzájomnou kombináciou.

So svojim projektom The Voice of Rock príde 14. februára do Domu umenia. Začiatok koncertu je o 19.00 h. Špeciálnym hosťom budú Stone Broken.

Glenn Hughes mimo množstvo hosťovaní pre rôznych slávnych kolegov, nahrával s Tonym Iommim a z tohto veľmi vydareného spojenia vzniklo niekoľko albumov, jeden pod hlavičkou Black Sabbath.

V posledných rokoch sa na nahrávaní Glennových sólových albumoch podieľa aj jeho rodinný priateľ, bubeník Red Hot Chilli Peppers – Chad Smith. Paralelne Glenn Hughes účinkuje v superskupine Black Country Communion po boku bluesovej hviezdy, gitaristu Joe Bonamassu, klávesáka Dereka Sheriniana a bubeníka Jasona Bonhama.

Začiatkom novembra sa Glenn Hughes prihlásil o slovo s novým, energickým albumom Resonate, ktorý spoločne produkovali s dánskym producentom a gitaristom Sorenom Andersenom v Kodani.
Na Slovensko príde Glenn Hughes predstaviť nielen nové skladby, ale aj prierez sólovou tvorbou a spomenie si aj na éru Deep Purple.

Vstupné: 30 a 35 eur

Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni Domu umenia Piešťany v pondelok až piatok od 14.00 – 17.00 a hodinu pred koncertom (telefón: 033/24 58 001). Vstupenky sú k dispozícii aj cez www.ticketportal.sk.

(Reklamný článok)